A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Tenger. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Tenger. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. július 5., kedd

Csak röviden

Csak kell az a Twitter előbb-utóbb, pedig nem akaródzott. Szóval tegnap sikerült kisütni a saját zsírunkat, megpörkölni enyhén a fehér (szinte már brit) bőrünket, ésssss még a tengerbe is belemásztunk! Igen. Nem hittem volna, hogy ez a nap is eljön, de eljött. Az Ír-tengerben fürödtünk, ami egészen tűrhető volt, nem volt hideg túlságosan, vagy ilyesmi. Azért csak módjával volt a pancsolás persze, de ezzel nem voltunk egyedül, aki csak tehette, a víz felé tartott, vagy már benne volt. Szóval tipikusan, amint kisütött a nap, ezerre kifelé a beachre, napozás, fürdés, haza. Tényleg, mintha nyaralnánk, mert 10 percre (gyalog) lakunk a tergertől...
Az időjárás most már persze gyorsan korrigált, esik az eső, és hűl a levegő. Jobb is ez, ugyanakkor érdekes élmény volt itt a meleg. Nyári!!!! ruha is volt rajtam, szerintem holnap meg már a kabát is kell újra. Nem lehet unatkozni..

2011. március 6., vasárnap

Traktorok

Á, már nem is írom, hogy megint a parton, és megint napsütésben... úgysem hiszi el senki, hogy mindez Angliában létezik...
Azért traktorok, mert teszek fel majd olyan képeket, amik elég szokatlanok - számunkra legalábbis. Traktorok, a tengerparton. Ráadásul piros traktorok, egészen hasonlítanak a jó öreg Zetorokra. Persze, hasznos funkciójuk van, mert a kis hajókat húzzák fel az aszfaltra.

Nem hozunk magunkkal általában semmit, néha egy-egy csigát, szép követ, vagy kagylót. Csillagot még nem találtunk, én arra vágynék, nagyon. 
Csodás hely, tényleg. Van annak egy varázsa, hogy ameddig ellátunk, csak széles homokos part van, és ott fodrozódnak mindenhol a hullámok. Zaj sincs, csak néha egy-egy kutya ugat, vagy a sirályok sipítoznak. A tenger halkan morajlik, és most csak lágyan fújt a szél. Elveszítjük teljesen a tér-, és időérzékünket. Nagyon furcsa. Nem tudjuk, mennyit sétálunk, hogy hová tartunk, nincsenek kijelölt utak, megvan a szabadság. És ez tényleg, nagyon jó.

2011. március 1., kedd

Kertitörpék

Törpéket is találtunk, most nem maradt el a fotó sem. (jobbra fent) Gyönnyörű idő volt ma is, hihetetlen! Ragyogó napsütés, ropogó kagylók a talpunk alatt, szélcsend... ezek olyan fantasztikus dolgok így együtt.
Sokat voltunk a parton, találtunk egy nagyon jó részt, ahol már dombocskák is vannak, eléggé hasonlít ugyanezen tenger túlpartjához. Rengeteg repülőt is láttunk (a reptér onnan csak egy köpésre van, és épp most tanulmányozzuk, hogy merre mennek - a menetrendszerintiek New Yorkba, Dublinba, és még pár helyre mennek viszonylag gyakran), kisgépeket, helikoptereket, és nagygépeket is. Csillogtak rajtuk a napsugarak. 
Nagyon nyugodt hely a tengerpart (gondolom ez a turisták érkeztével majd változik), jó nagyon. És csak 10 perc séta (na jó, ez a rész 15, de találtunk egy utcát, ahol vannak FÁK!!!! ez itt nagy szó, és azon megyünk, külön élmény). 
Ettünk igazi fish&chipset is, és nagyon nagyon puha, vajas croissant. Tökéletes napok egyike.