A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Alton Towers. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Alton Towers. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. május 22., kedd

A locsolásról és hullámvasutakról

Most épp kint voltam locsolni, és arra gondoltam, hogy milyen jó, amikor kicsit voltam, nyáron külön szertartása volt annak, amikor nagypapával meglocsoltuk a kertben lévő növénykéket. (ő persze még mind a mai napig rendben tartja a kertet, ami igen szép teljesítmény - most már látom, hogy egy ekkora földdarabbal mennyi a munka, nem hogy egy hatalmas kerttel). 
Olyan érdekes volt akkor, és milyen jó most, hogy tényleg kimehetek este, és locsolhatok, megnézhetem mennyit nőttek a palánták. Ja, amíg oda voltunk, valami megette!! a cukkinileveleket, a 3párból csak 1 maradt... nagyon fáj a szívem érte, mert már szinte láttam magam előtt, amint a finom friss cukkinit leszedem, és megesszük valamilyen formában.... na hát, ennek lehet, hogy lőttek, valami madár, vagy macska? megette... 
És én még azt hittem, hogy a saláták vannak veszélyben (persze, még lehet korai az öröm - most bújnak elő, lehet lassan madáreledel lesz az is).

Ja igen, jól lejártuk a lábunkat a hullámvasutazás közepette - azért tényleg nem semmi az, ahogy az élményt "eladják" a parkok. Szerintem nagyon jól meg van csinálva az Alton Towers, tényleg egészen más kategória, mint a mi kis Pleasure Beachünk. Olyan jó a sok fa, dimbek-dombok, kastély, kert, van tényleg mindenféle látnivaló az adrenalinlöketen kívül. 
Eléggé kiütött azért minket, főleg a két nap egymás után. Jó fotók is születtek, ahogyan éppen ordítunk - ez azért meglehetősen jó feszültséglevezetés is, főleg ilyen mennyiségben. Nagyszerű az, amikor egyszerűen nincs idő gondolkozni.
És még az idő is kedvezett (meg az emberek mennyisége, sehol sem vártunk 20 percnél többet, sőt legtöbbet jól fogtuk ki, és csak 5-10 perc volt az átlag) napsütés, kék ég. Még az arcunk is lebarnult, amin komolyan meglepődtem, lassan már lehet pólóban mászkálni, milyen jó is lenne.
Péntekre pedig 24 fokot mondanak!!! ami rekkenő hőségnek számít mostanában, legyen úgy!

2011. június 13., hétfő

Alton Towers


I survived!!! Ilyen trófeát is lehet kapni...szóval vissza kell még menni. Amit mindenképpen érdemes, a teljesség igénye nélkül: Nemesis, Oblivion, Rita, Air (ebbe kicsit beragadtunk pár percre) ééééssss igen, a Th13teen... Nem az első volt, és nem is az utolsó a sorban, pont nem kellett rá sokat várni, szóval a helyzet ideális volt. A többség egydarabban távozott, szóval nem volt félnivalóm. Persze, a poént nem lövöm le senkinek, meglepetés, mi történik a ride-on. 
A Ritára kellett majd egy órát várni, ja és megjegyzem maga a ride 30 sec. Igen, ehhez elég nagyfokú őrültség kell. De a park nagyon rendes, közben etetnek, itatnak... na még szép. Van a közepén egy gyönyörű kastély, vagy vár:


Gyönyörű helyen van, le sem tagadhatnák, hogy angol. Van egy nagy kert is, tóval - jobb felső sarok. A ride-okat én nem szoktam fotózni, teljesen felesleges, az élményt nem fogja visszaadni. El kell menni ezért. Nem voltak annyira sokan,  de azért így is sok volt helyenként a várakozás. 
Az tetszik még nagyon, hogy annyira el vannak rejtve a ride-ok, hogy csak már nagyon közelről lehet őket látni - fák eltakarják. Persze onnan lehet tudni, hogy jó irányba megyünk, hogy a sikításokat követjük. Ja, az Oblivion-on, és a Ritán nem lehet sikítani... a gyorsulás miatt nem jönnek ki a hangok... a Rita nem néztem utána, de érzésre kb. 2x gyorsabb, mint egy repülő felszálláskor. Izgalmas, és durva. De legalább biztonságos, tényleg volt, ahol még a lábunkat is berögzítették, félni nem kellett, hogy kiesünk. 
Visszamegyünk még.