A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Sport. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Sport. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. január 12., szerda

Az első jobbkormányos

Először vezettem jobbkormányos autót. Kb. fél órája. Nagyon érdekes volt, mert kapásból jobb kézzel szerettem volna váltani, ami meglepő módon nem jött össze. Aztán, erősen koncentrálva, de mentünk egy kört. Fura dolog ez. Megtanulsz valamit, sőt, már rutinszerűen megy, és ha átülsz a túloldara, egészen más. Az úton is, meg a kocsiban is. Meg kell szokni. De balkezes vagyok, szóval nem hiszem, hogy gondot fog ez okozni a későbbiekben (na nem mintha egy jobbkezesnek gondot okozna, csak ugye az agyunk alapvetően más, nekünk "sutáknak").
Kellemesen duruzsol az eső a tetőablakon, napközben pedig gyönyörűen sütött a nap. Szeretem ezt a felosztást. Jó így.

Ja, és azt még nem is írtam, hogy kaptunk skót fontot (remélem van ilyen:)). Nagyon érdekes. Nem királynős persze, más színe van, stb. Még fizetni nem mertünk vele, egyelőre nézegetjük. Aztán majd elpasszoljuk. Érdekesség.
És az is ma történt, hogy voltunk könyvtárban. Meg uszodát megszemlélni is. Többször is leesett az állunk, meg kell hagyni. Olyat még nem hallottunk, hogy a könyvtár teljesen ingyenes - tehát nem fizetünk a kölcsönzésért, az uszoda is nagyon! olcsó - bpesti árakkal összehasonlítva, egy pesti bérlet árán itt négy hónapig úszkálunk... Na csak apróságok, ilyen ez a Blackpool. Szereti ha fittek a lakói.

2010. február 22., hétfő

Olimpia

Jó ideje nem írtam, nem is tudom, hogy most ez jó, vagy inkább rossz. Annyi minden történt, hogy nehéz eldönteni, hogy mit említek meg, és mit nem. 

Az egyik legjobb, hogy Téli Olimpia van, és ezt nagyon szeretem. Főleg a műkorcsoláyt, és a jégtáncot persze, ezek a nagy kedvencek, de emellett természetesen a hoki, az óriás műlesiklás, a bob, curling mind-mind tetszik. A szánkó, és a skeleton számomra kissé ijesztő, főleg a skeleton, ott borsózik a hátam.
Szóval jó ez ilyenkor, csak az a fránya időeltolódás ne lenne... rossz mindig csak az ismétléseket nézni, olyan, mint ha kimaradék valamiből, ami így is van, mert ha reggel rákattintok egy híroldalra, valamilyen morzsát úgy is látni fogok, és akkor már az eredményt tudom is.

Emellett pénteken fedezzük fel Budapestet napot tartottunk, ami abban merült ki részben, hogy elmentünk a XVIII. kerületbe (nem is tudtam, hogy az Pestszentlőrinc), szóval nem gondoltam, hogy ilyen sokat lehet utazni egy városon belül. Vasárnap pedig élveztük a napsütést - ami addig is tartott, de jó volt, nagyon.

2010. február 10., szerda

NFL

Nem akartam egy kalap alá venni a filmekkel, mivel ez a Super Bowl. Életemben először láttam Super Bowlt, és azt hiszem, teljesen megfertőződtem. Nem csak a harisnyás - csini - pasik miatt, hanem a játék dinamikája az, ami tetszik. Ehhez képest az európai foci dögunalom. Nem akarom én leszólni persze, mivel azért nyáron nagyon jó lesz nézni a VB-t, de vannak különbségek.
Taktika, izgalom, show, látszik, hogy ez Amerika. (ja, igen, felvételről néztem, és egyszer már láttam az ereményt, de hála a felejtés jótékony hatásának, elfelejtettem, így sikerült meglepődnöm)
Sokszor a kommentátorok itt is idegesítenek, de ez sok sportnál így van. Ők végzik a munkájukat, de jó lenne egy olyan gomb a távirányítóra, amivel ki lehet őket kapcsolni, úgy, hogy attól még a többi hang átjön... Na majd a jövőben.
Szóval éljen a Saints!!! Olyan TD-t szereztek, hogy konkrétan leesett az állam, így be kellett ismeri, hogy megérdemeltem győztek, és birtokolják a szép, tojáslabdás trófeát.

(a Hogyan készült? -ben láttam a labda elkészítését, nagyon érdekes az is. Mégis, kinek jutott eszébe tojás alakú labdát csinálni?? Mindenesetre úgy tűnik, nem volt rossz ötlet)