A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Autócska. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Autócska. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. január 20., csütörtök

Ködös

Nagyon ködös most itt. Creepy... kísérteties. Készítettem fotókat, majd felteszem, de egyelőre nem rontom ezzel senkinek a hangulatát. Durva. A kisbékánkat jégbe fagyva érte a reggel, szegény, biztos fázott. Ja, jég is van, félelmetes. És ráadásként van aki viccesnek találja ezt, és nem kapcsolja fel a világítást. Mindegy, most pihenhet egy kicsit. Meg én is.

2011. január 15., szombat

Időnként

Leszakad az ég. Ma (délelőtt) arra ébredtünk, hogy a szél leviszi a tetőt a fejünk felől (majdnemhogy) és szakad az eső. Sok kedvünk nem volt kimászni az ágyból, de kénytelenek voltunk, mert a kis autócskánknak az egyik fényszórója nem akar tompított fényt adni, meg kell szerelni valahogyan.
Tegnap gyönyörűen sütött a nap, el is lettünk kényeztetve. Azért reménykedek csendesen, hogy holnap jobb lesz, mert bringavásárt hirdetett a council - ami azért jó, mert jó bringákat lehet majd venni nagyon potom áron... Mindenképp ott leszünk, aztán hátha 8 keréken jövünk haza!
Jó ez a szombati levélkézbesítés, nagyon tetszik. Ma két fontos levelünk is megérkezett (és már egyre hivatalosabbak vagyunk). Érdekes dolog azonban, hogy itt ún. "TV adót" is fizetni kell. Azért az idézőjel, mert tulajdonképpen nem adónak hívják, annyira nem is rettentő összeg egy évben, de azért szinte mindekitől beszedik. Ajánlanám MO-nak is, úgyis nem győznek pénzt beszedni... 
Ja, és tegnap nézelődtünk picit a leárazások környékén, és (gyerekméretben persze) olyan jó dolgokat sikerült venni, hogy elképesztő. A férjemnek is, de ő nem gyerekméret.
Szóval fingers crossed, hogy legyen jó bringánk, és az autócskánk is világítson...

2011. január 12., szerda

Az első jobbkormányos

Először vezettem jobbkormányos autót. Kb. fél órája. Nagyon érdekes volt, mert kapásból jobb kézzel szerettem volna váltani, ami meglepő módon nem jött össze. Aztán, erősen koncentrálva, de mentünk egy kört. Fura dolog ez. Megtanulsz valamit, sőt, már rutinszerűen megy, és ha átülsz a túloldara, egészen más. Az úton is, meg a kocsiban is. Meg kell szokni. De balkezes vagyok, szóval nem hiszem, hogy gondot fog ez okozni a későbbiekben (na nem mintha egy jobbkezesnek gondot okozna, csak ugye az agyunk alapvetően más, nekünk "sutáknak").
Kellemesen duruzsol az eső a tetőablakon, napközben pedig gyönyörűen sütött a nap. Szeretem ezt a felosztást. Jó így.

Ja, és azt még nem is írtam, hogy kaptunk skót fontot (remélem van ilyen:)). Nagyon érdekes. Nem királynős persze, más színe van, stb. Még fizetni nem mertünk vele, egyelőre nézegetjük. Aztán majd elpasszoljuk. Érdekesség.
És az is ma történt, hogy voltunk könyvtárban. Meg uszodát megszemlélni is. Többször is leesett az állunk, meg kell hagyni. Olyat még nem hallottunk, hogy a könyvtár teljesen ingyenes - tehát nem fizetünk a kölcsönzésért, az uszoda is nagyon! olcsó - bpesti árakkal összehasonlítva, egy pesti bérlet árán itt négy hónapig úszkálunk... Na csak apróságok, ilyen ez a Blackpool. Szereti ha fittek a lakói.

2011. január 11., kedd

Pici és piros

Megvettük. Életünk első autója. Már ami saját. Pici, és piros, és holnap már közlekedhetünk is vele, mert 11 perce már él a biztosításunk (trükkösek ezek az angol autós dolgok, de már átlátjuk az átláthatatlant). Tény, hogy itt nagyon olcsók az autók. És az is tény, hogy most egy év alatt az autó árának kétszeresét fogjuk a biztosítónak kötelező címén kifizetni (plusz még egy MOT és tax...). De szükség van rá. És mivel ennyire picike, reméljük, hogy termelni fogja a benzint, nem fogyasztani...
Aszfaltpattanás, egérkamion, mindenki ismeri ezeket a kispolskira használatos kifejezéseket. A miénkre is teljesen igaz, azzal a kivétellel, hogy 5 azaz öt ajtaja van, és egészen nagy (viszonyítás kérdése) csomagtere. Micra a hivatalos neve, mi egyelőre még csak becézgetjük, és ismerkedünk vele. Mondtam már, hogy piros? Gyönyörű. Sok testvére szaladgál a városban, népszerűek a pici autók, az icipici körforgalmak miatt főleg, gondolom.
Hát, ezen forog az agyunk pár napja, nagy az öröm.