A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Villamos. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Villamos. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. április 23., hétfő

Még tegnapról maradt

Mostanában szerencsére sokszor van ilyen, hogy eltervezünk valamit, mondjuk egy kirándulós vasárnapot, és az idő is alkalmazkodik. Napsütéssel, pár bárányfelhővel, és szinte szélmentesen.Elérkezett a várva várt napja az új villamosok kipróbálásának, és meg kell, hogy mondjam, nagyon tetszett. Suhant szépen, nem volt hangos, nem csattogott, stb. és nem mellesleg egészen Fleetwoodig vitt. 
Ott is elmentün új helyekre - a kikötőbe például - , aztán az estét pedig baráti körben zártuk (és még egy kanapéra is szert tettünk...). Kerek volt a nap, ma persze már hétfő van, ezen semmi sem segít. Belefért egy film is még éjszakára, nem volt rossz, csak még több utazhatnékot generált.
Ja, The way volt a címe, ennek örömére fel is fedeztük, hogy van itt "nem messze" egy West Highlands way, across Scotland... csak 152 km. Meglehetősen tetszik, kb. 7-8 nap alatt végigjárható. Caminora most még nincs idő (kérdés, hogy mikor lesz), de ez amolyan bemelegítésnek megfelelő csak az összes felszerelésünk vagy Magyarországon van, vagy elhasználódott, és új kell.
Holnaptól pedig vendégjárás van, igazán érdekes lesz.

2012. április 19., csütörtök

Az elsők

Mindjárt rakom fel a képet is, nagyon szép. Kihajtott ugyanis az első növényke, vagyis rögtön vagy 5. Ezt hogy csinálják, nem tudom elképzelni, mert tegnap néztem, még egy sem volt. Most meg már van vagy 3 koriander, 2 bazsalikom, 1 paradicsom és 1 paprika (mind kb. 1 cm nagyságú).

Nagyon örülök nekik, már azt hittem, hogy nem tetszik nekik a cserép/üvegház, vagy hogy sokat dumálok hozzájuk. Ja, és láttam a szomszédmacskát, tényleg nő a hasa, most már biztos, hogy lesznek kiscicák. A kérdés csupán az, hogy én kapok-e egyet. Valami szép színűt mondjuk. Bár a bengálik is nagyon tetszenek, na jó, valójában minden cica aranyos. 

Tiszta boldogság ez mostanság, eprek túlélték a szeles időt, hagymák is pihiznek, növénykék fejlődnek (meg a kiscicák is).
Az idő meg fogy, a takarítás még mindig nem halad, főleg, hogy hétvégére nagy villamosozást tervezünk..

2012. április 4., szerda

Havazásról, ültetésről, villamosokról

Beköszöntött az április, és elég bolondos időt hozott - bővebben az időjárásról itt... nem is tudom mit mondjak, konkrétan havazott, de előtte esett egy kicsit, majd sütött a nap, sőt a szél is rákezdett.
Tiszta szerencse, hogy van üvegház, másképp már búcsút is inthetnék a növénykéknek. Főleg a chilinek és az epreknek...
Tegnap elültettem szinte mindent, elég cuki magok voltak, a mentának volnak iszonyú picikék, abból szerintem mindenhová jutott... Meglátjuk, sikeres lesz-e a projekt, mivel csak eperből vannak palánták, a többi mag. Vagy sikerül, vagy nem, bár nem aggódok, viszonylag melegben vannak most is, a nagy szél ellenére.

Elindult a városban az új villamos, biztos a szél is ezért fúj ennyire örömében, és be is homokozta keményen a szép, fényes síneket, villamost meg megállították... Gondolom most már seprik szorgalmasan, mert elég rendesen kell közlekedniük mostantól - plusz itt a sok turista, a városra lassan ki lehet tenni a megtelt táblát.
A húsvéttal nekünk különösebb terveink nincsenek, majd veszünk pár tojást max., időjárásfüggő is, hogy lehet-e menni valahová, nem kellemes, ha kirándulás közben az ember fejét totálisan lefújja a szél.
(bbc szerint egyébként esős lesz a húsvét itt, de még messze van, addig még jöhet egy trópusi melegfront is akár).

2012. március 21., szerda

Döbbenet

Megdöbbenve tapasztalom, hogy eltelt egy hét az előző post óta.. tényleg? Persze, ha sorra veszem, mi minden történt, mit csináltunk, merre voltunk, stb. akkor azt mondom, hogy hát persze. De egyébként furcsa. 
Lassan a metszés egyébként véget ér, landlord ma elégette az ágakatbogakat, már csak a kavicsokat kell felszedni, és lesz is vegetable plot. Holnap ugyanis már újhold lesz, szóval lehet ültetni, ahogy csak tetszik, most már el lehet menni kertészetbe is, begyűjteni a magokat, na meg persze a plusz földet majd.
Az utóbbi napok annyira naposak voltak, hogy nem is keveredtem sokat gép elé, száradtak kint a ruhák, voltunk Fleetwoodban, szóval jó volt.
Ma még egy takarítás/rendrakás combora is volt időm/kedvem, egészen jó érzés. (meg az is, hogy a kedvenc szomszéd macskának kiscicái lesznek valószínűleg, és én mindenképp szeretnék egyet majd, ha lesz olyan, ami tetszik /lesz/).

Villamosok is nemsokára újra közlekednek, már próbálják a jó kis síneket a jó kis villamosok, kaptunk is ma "olcsójegyet" a counciltól, kipróbálásra. Szépek amúgy, lilák, kíváncsi vagyok, milyen lesz utazni rajtuk. Ja, és még Pleasure Beachre is el kellene menni, tudnám mikor.

2012. január 25., szerda

Az új villamos

Mostanában igen gyakran tesztelik, mert láttam már napsütésben, esőben, sötétben.
Így néz ki:

Szerintem nagyon szép, bár, elismerem, továbbra is a régieknek vagyok nagy rajongója. Csörögnek, csattognak, de különlegesek. Ez biztosan suhan majd, meg persze, az idősebbeknek pl. könnyebb lesz rá felszállni.
Ki lesz majd próbálva, már csak pár hónap, mondhatnám, hogy szinte 10 hét. Nagy csinnadratta lesz biztosan, pár napig majd tuti fel sem lehet rájuk férni, de utána hasznos darabok lesznek. Bár, van egy olyan sejtésem, hogy ebben az évben nem lesz akkora turistalátványosság Blackpool, mivel mindenki az Olimpiára és Londonba központosul.

Azalatt még Mo-i látogatást is teszünk, gyógyvízbe is mártózunk - vagy legalábbis valamilyen vízbe, lehetőleg sokszor. Hiányoznak innen a fürdők, meg hogy gyógyvíz legyen mindenhol. Szaunát is alig találni, nem hogy sok vizet.
De vannak helyette birkák, meg cider pl. ami nagyon jó cserealap. Ja, lehet filmajánlót olvasni megintcsak (most ez olyan rövidebb fajta) itt.

2011. április 22., péntek

Még egy

Itt egy link a Gazette-ből, az első kép egy olyan villamos pont, amit nem láttam még. És talán jövő péntektől már hosszabb szakaszon járnak majd.


Azt hiszem egy darabig átmegyek villamosblogba.

A blackpooli villamosok

Reggel már aludni is alig tudtam - pedig fáradt voltam nagyon - kíváncsi voltam a villamosokra. Kidobott az ágy, elindultunk körutunkra, a férjem is jött persze, bár ő csak egészséges szinten lelkesedik a villamosokért, én vagyok a zizzent ezügyben.
De még mielőtt rátérek a villamosokra, el kell hogy mondjam, nem csak azok okoztak meglepetést... Hanem maga a város is. Elképesztő volt!!! Múlt héten voltunk utoljára a belvárosban, és azóta mintha minden életre kelt volna. De ez most a szó legszorosabb értelmében igaz. Erre rátett egy lapáttal a jóidő, és most már értem az itteniek mondását, miszerint nem láttuk még igazán Blackpoolt. 
Minden zizgett, tele volt turistákkal (a helyi lakosok érthető okokból felszívódtak) - mi is beillettünk turistának persze - és minden a szórakoztatásért volt (szegény lovacskák). Hangzavar, taxik, lovak, gyerekek, emberek, és persze, a villamosok (aranyosan dudálnak egyébként).
Felüdülést jelentett a Winter Garden - ami színház, opera egyben, és most renoválták. Csönd volt, emberek alig, és Sinatra szólt. 
A Winter Garden előtt volt az ilyenkor szokásos nemzetközi piac - én inkább kajavásárnak nevezném, és ez egy magyarnak nem nagy újdonság. Szétnéztünk, az ennivalót meg meghagytuk a turistáknak.

Ésssss (dobpergés) következzenek a villamosok (teszek fel pár fotót - bár az összes ma forgalomban lévőt lefotóztam, csak néha még a naplementés beállítás megmaradt, és hát, majd lehet látni a különbséget, béna vagyok, ez van).
Az első, amit megláttam nagy örömujjongás közepette. Rendszáma a 723-as (fontos, hogy tudjam követni, hányféle van). Még nem indult, így felmászkáltam rá, vezetőfülke, stb. Lett rengeteg kép, de ahhoz ez a blog kevés. 
Találkoznak. Ő a második, a klasszikus Balloon Tram. Rendszáma a 717-es. Lesz még róla kép, de majd kiderül miért. Ja, és megnyugtató volt, hogy nem csak én vagyok ilyen őrült, mert amikor így pl. találkoztak, kb. 5-en fotóztunk egyszerre, mindenki mindenféle szögből, optikával (voltak szép gépek), néha egymásra mosolyogtunk, hogy micsoda nagy nap a mai. 
600. Duchess of Cornwall. Nyitotttetejű - de nem emeletes. Létezik a kettő kombinációja is, remélem majd azzal is szerencsém lesz találkozni.
Szép darab szintén, 719-es számmal. A kaller nem miattam áll olyan szépen, de akár hihetném azt is.
Ő lenne a lila változat, de nem a Balloon Tram már. Újabb fajta. Rendszáma a 762-es.
Ő a hatodik, de annyira nem figyelemfelkeltő. Kicsit buszjellege van, és talán ezért nem annyira vonzó. Száma a 648-as.
Ez egy távoli kép - van közelebbi is, de látszik a torony, így tetszik. Ja, ehhez hasonlók lesznek még a neten szerintem, mert megintcsak sokan vártunk erre a darabra. Hogy lehet olyan kis nevet tenni a fotókra?? Száma a 715-ös. 
Megint egy aranyos, száma a 711-es, és figyeltem már nagyon, mert majdnem elszalasztottam (épp fagyiztunk, amikor elsuhant, így lestem, mikor jön vissza).
Új nevezetesség, ez a második óriáskerék a városban (hogy miért, azt ne kérdezze senki), egy nem volt elég..
Ő megintcsak egy újabb, 646-os számmal (vajon mennyi van?), folyamatosan jöttek elő, csak még nem az új garázsukból, hanem máshonnan. És megint ott van mellette a 717-es.
Azért állt ott éppen, mert ezzel utaztunk visszafelé. Nagyon jóó volt. A tetején, legelöl volt helyünk, nézelődhettünk. Jött a kalauz, adott jegyet (ami megjegyzem elég lehúzás, de hát ez nagy bevétel a városnak) mentünk. Na jó, inkább döcögtünk, de nem rázott nagyon. Csak lassú volt, de jó ki lehetett figyelni, hogy mennyien fürdenek a dagály tetőzése ellenére. Már mi is kedvet kaptunk volna, de a déli részen kijebb tud jönni a víz, így nekünk nem maradt partunk. 
Az idő már-már sok, eszméletlen meleg van, kint is, és bent is. Boldogság ez a sok villamos, igyekszem majd minél több fotót begyűjteni róluk.  

2011. április 20., szerda

Blackpooli hírek

Friss hírek:
Megnyitott a Madame Tussauds, minden viasz, egyszer el kell majd nézni (a londoni már megvolt, és nagyon tetszett).
Aztán a legfrissebb: pénteken indulnak a villamosok!!!!! Véééégre! Már nagyon ideje volt, persze, csak korlátozott útvonalon, de rajta leszünk, remélem még aznap. Pleasure Beach - North Pier. Nem hosszú, de ennek is örülni kell - amilyen állapotok vannak még a felújítás miatt.

Egyébként olyan meleg volt, hogy az angolok alig győztek vetkőzni. Megismerkedtem a GP-vel is, aki nagyon jó fej, hihetetlen. 
És a napvégére:

2011. március 4., péntek

Eléggé elhavazva

Fáradtan kicsit, hó nincs persze, csak napsütés. Ma is megerőltette magát szerencsére, adott egy kis szépséget ennek a napnak is. Jó, hogy a reggeleink nyugodtak, és általában semmi sem kényszerít a felkelésre (láttam ma, hogy a következő car boot sale-t táblázzák ki, ami holnap lesz, de azért lenne csak érdemes felkelni, de annak a napja nem holnap lesz, az biztos - nincs ébresztőóra, ilyesmi - különben nem is tudom mi lenne. Sikerült a mai napot is teljesen betáblázni.
Most kezdődik az egyik +1-es csatornán az egyetlen műsor, ami eddig elnyerte a tetszésemet itt. Egy kicsit bizarr vetélkedő, The Cube, valamiért tetszik, én sem tudom miért. Azért +1 mert elég sok csatornának van egy ilyen késleltetett változata, ahol azok, akik lekésik a műsort rendes időben.... megnézhetik mégegyszer. 
Olyan jó egyébként, hogy minden rügyezik, bontják a bokrok (többnyire, mivel fák nemigen vannak) a leveleiket, kis virágaikat, nagyon gyakori a krókusz amúgy, sok-sok hóvirágot is szoktam látni. Kellemes. 
Szeretnék majd írni még elöljáróban ide egy cikket a blackpooli villamosok történetéről mert annyira érdekes, aztán majd kiegészíteni a saját élményekkel, amint útnak indulnak ez évben is a villamosok. Most még emeletesek fognak közlekedni (szerencsére), de egy év múlva (sajnos) jönnek az új, hiperszuperfantasztikus, külön Blackpoolnak gyártott Bombardier egyedek. Láttunk róla makettet, hát, nekem a régiek jobban tetszenek. 
Lényeg, hogy alig várom, hogy végigmenjünk a villamossal a parton, majdnem 11 mérföld, ami azért nem semmi. Érdekes dolgok vannak itt, nagyon.