A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Bp.. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Bp.. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. április 17., vasárnap

gondoltam érdekes

Első kép innen: Budapest Anno


A Nagykörút nem pontosan ugyanazon szakaszai, de milyen érdekes, hogy sokáig az út szélén mentek a sínek és villamosok, nem volt felsővezeték, lovak az autók helyett. Úgy szeretem az ilyesmit.

2011. április 8., péntek

Százéves

Százéves házak Budapesten. http://budapest100.hu/
Nagyon érdekes, ha lenne idő, elnéznék párba, biztosan vannak szépek, vagy szép állapotban lévők. Aki ráér, menjen.

2010. október 11., hétfő

Budapest

Budapesti lakos lettem. Furcsa. Persze, eddig is itt laktam, csak mivel most úgy is minden okmányt cserélni kell, így ezt is hivatalosítottam (ja, enélkül nem lehet itt semmit intézni egyébként). Bürokrácia...a teljes okmánycsere nem ám egyszerű dolog, eddig már háromszor voltam, és még az Apeh környékére sem mentem. Most minden ilyen ügyintézős, (gázvezetékcserélős - nincs fűtésünk. holnaptól... éljenek a pizzafutárok!), ugyanakkor hoztunk egy nehéz döntést, és nem tudni, mi lesz a jövőben. Ez a legnehezebb.
 

2010. szeptember 10., péntek

Helytörténeti érdekesség

Milyen volt a lakhelyed 150 éve? Lassan működik, türelem, de érdekes. A mi tömbünk helyén pl. puszta volt... vasút pedig még sehol.

2010. június 7., hétfő

Hirtelennyár

Újabb hétfő, új hét, új remények...(mai mottóm) Ettől függetlenül annyira jó, hogy végre eltűntek a csúnya fellegek, és hétágra süt a nap! 
Tegnap egy hatalmasat sétáltunk, aminek eredményeképp szerintem sikerült napszúrást kapnom - de legalább nem megáztunk. Volt itt minden, lovak, homokszerű valami a Hősök terén, vásárfia, könyvek, és Dunabámulás - ezt én még nem nevezem katasztrófaturizmusnak, mert nem azt néztük, ahogy homokzsákokat pakolnak pl. Az szerintem otthonhagyta a józan eszét, aki nem dolgozni megy a gátra, hanem bámészkodni.
Itthon pedig mosogatásmentes vacsit csináltam, mivel vettünk pár akciós zsemlét, ami minden volt, csak puha nem. Így töltött zsemle lett belőlük, finom zöldségekkel, húsmentesen, ja, és a pláne az egészben, hogy alufóliában készültek természetesen - így sem a tepsit, sem a tányérokat nem kell mosogatni, sőt, összesen egy fakanalat, és egy serpenyőt kellett. Feltettem ezt a kedvencek közé.
(persze, csak néha utálok mosogatni, de akkor nagyon)

Ja, és nem tudok ide egy normális visszaszámlálót varázsolni - még majd próbálkozok, egyelőre csak leírom:
3 hónap 18 nap...

2010. február 22., hétfő

Olimpia

Jó ideje nem írtam, nem is tudom, hogy most ez jó, vagy inkább rossz. Annyi minden történt, hogy nehéz eldönteni, hogy mit említek meg, és mit nem. 

Az egyik legjobb, hogy Téli Olimpia van, és ezt nagyon szeretem. Főleg a műkorcsoláyt, és a jégtáncot persze, ezek a nagy kedvencek, de emellett természetesen a hoki, az óriás műlesiklás, a bob, curling mind-mind tetszik. A szánkó, és a skeleton számomra kissé ijesztő, főleg a skeleton, ott borsózik a hátam.
Szóval jó ez ilyenkor, csak az a fránya időeltolódás ne lenne... rossz mindig csak az ismétléseket nézni, olyan, mint ha kimaradék valamiből, ami így is van, mert ha reggel rákattintok egy híroldalra, valamilyen morzsát úgy is látni fogok, és akkor már az eredményt tudom is.

Emellett pénteken fedezzük fel Budapestet napot tartottunk, ami abban merült ki részben, hogy elmentünk a XVIII. kerületbe (nem is tudtam, hogy az Pestszentlőrinc), szóval nem gondoltam, hogy ilyen sokat lehet utazni egy városon belül. Vasárnap pedig élveztük a napsütést - ami addig is tartott, de jó volt, nagyon.

2009. november 15., vasárnap

Séta&Wamp

Ma a Wamp miatt mentünk a Deák térre, és egész hamar fel is mértük a terepet. Voltak már egészen ismerős cuccok, ill. most, hogy beköltöztek téli helyükre, így talán több árus is volt - vagy csak úgy tűnt. A leg-leg kétségkívül a táskává hajtogatható pulcsi, meg még sokan mások.

De az igazán izgalmas az az, hogy végre eljutottam a Vörösmarty térre, ill. így a Váci utcába is, majd a Dunakorzóra. Tudtam ezeknek a helyeknek a létezéséről, de még sohasem jártam arrafelé. Így nagyon tetszett, sok AHA élményem volt, nagyon kellemes séta volt, Pest igen barátságos és szerethető arcát mutatta - leszámítva a sok turistát.

2009. október 30., péntek

Margitsziget

Körbejártam a szigetet, szép volt, tiszta levegővel és fantasztikus színekkel. Láttam gólyákat, mókust. Ilyenkor szeretem Pestet.