A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Szülinap. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Szülinap. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. május 17., csütörtök

Izgatottan

Több okból is: ez egyik, hogy holnap  - vagyis már ma éjszaka - öregebb leszek egy évvel, és ennek örömére nagyszerű dolgoknak nézek elébe. Aztán azért még szombaton remélem a csapatunk - igen, milyen furcsa dolog is ez a "helyi identitás", annyira szurkol mindenki, hogy visszajusson a csapat a PL-be, hogy én is remélem, sikerül nekik, máskülönben tök szomorú lesz itt mindenki.
Aztán vasárnap Alton Towers, amit alig várok már, egy hátránya van, hogy nem itt van a városban, tehát korán kell kelni, és elég sokat vezetni. De mindezt majd feledteti a sok adrenalin. 
Persze, ez olyan szempontból jó, hogy lehet porridge-ot enni reggelire, amire most egészen rákattantam (aztán tudom majd mi lesz, 1-2 hónap múlva rá sem bírok nézni pár hétig).

Volt amúgy mostanság mindenféle dolog - kanapécserebere, (réginek a szétfűrészelése is landlord által), majd hatalmas esőzés megintcsak - kertárvíz, aminek most isszuk a levét, mivel ma nagy dicsőséges mozdulattal kihúztam az első újhagymát a földből - látszatra szép is volt - és amikor beleharaptam, hát... mit mondjak, olyan volt, mintha csapvizet innék... szinte semmi hagymaíz, csak víz, víz...
Ez lett hát a kertárvíz eredménye, nem tudom, mi lesz így - vízfokhagyma, vízsaláta, vízeper.... uh, nem örülök. Ja, az üvegházban pedig moha van mindenhol, gondolom a páratartalom kicsit magas (pedig szellőztetek elég sokat).
Szóval lehet tényleg vizinövények után fogok nézni, mert ez így nem jó, szegényhagymák.

De az nem felejteném el megjegyezni - note to self haha - hogy a május tényleg szép hónap, még most 9kor is világos van, egy hónap múlva már 10kor is világos lesz, ez annyira jó! Nagyon szeretem ezt az időszakot annak ellenére, hogy még mindig fűteni kell, küszöbön a nyár, és ez szuper.

2011. május 17., kedd

Szülinapi növénykék

Milyen jó dolgom van, kaptam egy "kertet" a szülinapomra, persze ez most 6+x növényből áll összesen, és a szülinapom is csak holnap lesz, de zöld, friss, és az enyém. (a képeket flickr-re is felteszem, ott szebbek)
Bemutatnám őket:
 Basil, mint and coriander, bár magyarul beszélek hozzájuk, majd meglátjuk, mit kedvelnek jobban.

Tomato 1,2,3 - szépen fejlett példányok, igazán tetszenek, nagyszerű lesz, ha paradicsom is lesz rajtuk

Together, ensemble, együtt

 Flowers - kíváncsi vagyok milyen lesz, igazán nem tudom. Szép levendula nem volt, így ők lettek

Ők nagyon megbecsült példányok, eszméletlen sok epervirág van már, lehet lesz egy kiló is rajta, igazán szép teljesítmény. Őket még nem neveztem el, de majd hallgatnak komolynezét, hátha még szebb eprek teremnek. 
Tiszta jó ez a hét, ma a férjem süt nekem (epres)cheesecake-t, mert ugye kell pihennie egy éjszakát, hogy aztán holnap, egy jó túra után (fingers crossed, hogy ne essen) befalatozhassuk némi bor kíséretében. Nagyszerű tervek ezek.

2010. november 12., péntek

Új

Néhány dolog, amit már lehet itthon csinálni: ülni - bármilyen erre alkalmas felületen, és nem kell attól félni, hogy valami nemkívánatos dolog lesz alattunk. Járni - teljesen veszélytelenül, nincs már létra, festékesvödör (na jó, egy kábel még van). 
Tegnap délután egyébként gyönyörű idő volt (egészen addig, míg be nem értem a körútra, oda nem süt be a nap)meghazudtolta a novemberi sztereotípiákat. 
Szülinap van ma, de egyelőre csak a svédeknél eszünk egy jót, a buli majd vasárnap. Addigra sütögethetek kedvemre, nagyon jó lesz! 
Alapvetően jó dolgok történtek az utóbbi két napban, remélem a jó széria folytatódik.