A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Béka. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Béka. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. november 27., vasárnap

Egyik béka a másik békát

(ez egy félálomban írt bejegyzés)
Történt ugyanis, hogy tegnap pirosbéka nem volt hajlandó beindulni.. na gondoltuk, ez a legkevésbé sem vicces - időre kellett menni, szóval nem volt választásunk, kékbékát ki a garázsból, iszkiri. (Előtte még megpróbáltuk betolni a pirost, nem hatott).
Aztán már nem nyúltunk hozzá (sötét, szél, hideg) csak ma reggel. Felkeltünk szinte hajnalban (vasárnaphoz mérten) éhgyomorra, kávé nélkül ki a piroshoz, meg a kékhez. Szembeállítottuk őket, hadd beszélgessenek, közben meg összekábeleztük őket, hátha egyik beindítja  a másikat. Így is lett, remélem megkedvelték egymást... és kiderült, hogy mégiscsak hasznos volt egy nyári napon téli túlélőszettet vásárolni a kocsihoz - ebben volt ugyanis a "bikakábel".

Na ezután vissza aludni, ezért vagyok most félálomban. A forró kávétól jót aludtam, a hidegtől most felébredtem. Férj már mossa a kocsikat békákat, szépen, egymás után, nehogy megsértődjenek.. Tényleg van nekik lelkük, azon gondolkoztunk. A piros féltékeny lett (persze, ha a realitást nézzük, ítéletidő volt este, aksi lemerült) és nem volt hajlandó minket elszállítani. Most próbáljuk engesztelgetni (mosás, porszívózás, még egy télapószerűséget is kap, meg ugye múltkor szervízben is volt, egy szava sem lehet most már).

Pont most akartam írni az időjárásról, de azt majd máshol megteszem: ITT. Globális meteorológiai szolgálat, csak tessék, csak tessék!

2011. november 25., péntek

Kétbéka

Lévén fekete péntek (persze nem ezért, csak jól hangzik) sikeresen bevásároltunk, egészen pontosan csupán egyvalamit vettünk..
Az a valami most az ajtó környékén parkol kint, kék színe van, és 12 évvel fiatalabb mint a piros rokona. Ma éjszaka egymás mögött fognak aludni, rettentő cukik lesznek.. Autókról van szó természetesen, szívünk vágya sokkal hamarabb teljesült, mint azt gondoltuk, most már mehetünk mindenhová, tényleg. Kezdetnek mondjuk átszeljük Európát - de a telet azért kihagyjuk, majd tavasszal.
Más szaga illata is van az újbékának, még szokni kell (többször kimentem már szagolgatni). Azt meg főleg, hogy olyan luxus dolgok is vannak benne, mint szervókormány, központizár vagy légzsákok. Persze, a régit is szeretjük, meg is van még (és ha így haladunk, nem is leszünk képesek eladni, túlságosan hozzánknőtt), szóval ezért a kétbéka. Nem is tudok mit mondani, boldogság ez.

2011. január 25., kedd

Bab és borsó

Fogalmam sincs miért bab és borsó, de biztos zavarodott elmeállapotomnak köszönhető ez a párosítás. Szegény kis békánknak a kuplungját ki kell cserélni. Ez nyilván nem jó, és különösen sajnáljuk szegényt, hogy már 3 napja nem alszik itthon (még mindig az autóról van szó persze). 
Szóval ez rossz. És nyomtatni is nehéz ebben a városban, az már biztos (nem írnám le a tegnapi kálváriánkat elég volt átélni, lényeg, hogy Blackpoolba lehetőleg mindenki nyomtatóval jöjjön... - férj beszól, hogy ruha nem kell, mert az olcsó, de egy nyomtatót mindenki nyomjon bele a hátizsákjába).
Jó dolgok is vannak szerencsére, meg hivatalosak is, már nagyon vágynék egy szabad délelőttre mondjuk... Holnap délután érkezik a csomagunk - most hívtak, kíváncsi leszek azért, mert eddig tényleg nem álltak a helyzet magaslatán. 
Voltunk ma Prestonban is - néhány óra alvás után - , vonattal természetesen, béka híján. Láttunk aranyos birkákat, legeltek szorgalmasan, meg néhány lovat, sok zöld füvet, de az eget nem. Sajnos tipikus angol idő van most, magas légnyomás, eső, felhők, szél. Fel kell öltözni, ennyi (na mondjuk rosszul vagyok még mindig az alulöltözött angoloktól). 
Szurkoljunk a Blackpoolnak, hogy ma elverje az MU-t, és a békának is, hogy meggyógyuljon nagyon hamar!