A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Blackpool. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Blackpool. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. május 17., csütörtök

Izgatottan

Több okból is: ez egyik, hogy holnap  - vagyis már ma éjszaka - öregebb leszek egy évvel, és ennek örömére nagyszerű dolgoknak nézek elébe. Aztán azért még szombaton remélem a csapatunk - igen, milyen furcsa dolog is ez a "helyi identitás", annyira szurkol mindenki, hogy visszajusson a csapat a PL-be, hogy én is remélem, sikerül nekik, máskülönben tök szomorú lesz itt mindenki.
Aztán vasárnap Alton Towers, amit alig várok már, egy hátránya van, hogy nem itt van a városban, tehát korán kell kelni, és elég sokat vezetni. De mindezt majd feledteti a sok adrenalin. 
Persze, ez olyan szempontból jó, hogy lehet porridge-ot enni reggelire, amire most egészen rákattantam (aztán tudom majd mi lesz, 1-2 hónap múlva rá sem bírok nézni pár hétig).

Volt amúgy mostanság mindenféle dolog - kanapécserebere, (réginek a szétfűrészelése is landlord által), majd hatalmas esőzés megintcsak - kertárvíz, aminek most isszuk a levét, mivel ma nagy dicsőséges mozdulattal kihúztam az első újhagymát a földből - látszatra szép is volt - és amikor beleharaptam, hát... mit mondjak, olyan volt, mintha csapvizet innék... szinte semmi hagymaíz, csak víz, víz...
Ez lett hát a kertárvíz eredménye, nem tudom, mi lesz így - vízfokhagyma, vízsaláta, vízeper.... uh, nem örülök. Ja, az üvegházban pedig moha van mindenhol, gondolom a páratartalom kicsit magas (pedig szellőztetek elég sokat).
Szóval lehet tényleg vizinövények után fogok nézni, mert ez így nem jó, szegényhagymák.

De az nem felejteném el megjegyezni - note to self haha - hogy a május tényleg szép hónap, még most 9kor is világos van, egy hónap múlva már 10kor is világos lesz, ez annyira jó! Nagyon szeretem ezt az időszakot annak ellenére, hogy még mindig fűteni kell, küszöbön a nyár, és ez szuper.

2012. február 5., vasárnap

Jégpálya

Nagyon vicces ez az időjárás mostanában. Mindenhol hó esik, itt természetesen csak eső, ami mostanra - bár nincs is fagy - mégiscsak valahogan jéggé változott.
A poén, hogy egész héten - tényleg minden este! - sózták az utakat, csapadéknak nyoma sem volt. Ma egész nap esett, várható volt, hogy ez kissé lefagy. De gondolom, mivel már kisózták magukat, úgy gondolták, elég lesz. Hát, mit mondjak, van még mit tanulniuk, egészen hihetetlen, hogy most amikor szükség lenne rá, nem tesznek semmit. 
Felháborít kicsit, mert a férjem egész este az autóban ült, így nyilván nagyobb veszélynek vak kitéve..szóval remélem észbekapnak, és előszedik a hókotrókat/sózógépeket..
Tehát, jégpálya lett a városból, elő lehet venni a korcsolyákat!

2012. január 25., szerda

Az új villamos

Mostanában igen gyakran tesztelik, mert láttam már napsütésben, esőben, sötétben.
Így néz ki:

Szerintem nagyon szép, bár, elismerem, továbbra is a régieknek vagyok nagy rajongója. Csörögnek, csattognak, de különlegesek. Ez biztosan suhan majd, meg persze, az idősebbeknek pl. könnyebb lesz rá felszállni.
Ki lesz majd próbálva, már csak pár hónap, mondhatnám, hogy szinte 10 hét. Nagy csinnadratta lesz biztosan, pár napig majd tuti fel sem lehet rájuk férni, de utána hasznos darabok lesznek. Bár, van egy olyan sejtésem, hogy ebben az évben nem lesz akkora turistalátványosság Blackpool, mivel mindenki az Olimpiára és Londonba központosul.

Azalatt még Mo-i látogatást is teszünk, gyógyvízbe is mártózunk - vagy legalábbis valamilyen vízbe, lehetőleg sokszor. Hiányoznak innen a fürdők, meg hogy gyógyvíz legyen mindenhol. Szaunát is alig találni, nem hogy sok vizet.
De vannak helyette birkák, meg cider pl. ami nagyon jó cserealap. Ja, lehet filmajánlót olvasni megintcsak (most ez olyan rövidebb fajta) itt.

2011. december 19., hétfő

Értem már, miért zöld a fű

Szakad az eső, rendületlenül, és engem valahogy idegesít, hogy az angolok nem hajlandóak felkapcsolni a fényszórót az autójukon, ellenben minden ház ki van világítva. Most ezt hogy? Én azt tanultam, hogy kötelező a világítás esőben, nem kerül semmibe, maximum látnak mások is. Erre most tettem itt egy kört, és kb. 50 autóból jó, ha 5-nek volt világítása.
Ez csak itt Blackpoolban szokás, vagy máshol is így van?

De legalább itt bent fenyőillat van, szépen feldíszítettük a fát, egészen cuki lett. Akad szaloncukor is (kaptunk ma utánpótlást) már csak a gingerbread és a beigli hiányzik (kénytelen leszek sütni), a christmas pudding valahogy nem az igazi.

2011. december 15., csütörtök

1 éve hogy már..

és mennyi minden történt azóta. Ma volt az egyik karácsonyi lunch, amire hivatalos voltam  - ez a volunteer munkának köszönhető, és egy szép hotelhez békáztam (rájöttem, hogy a lényeget kihagytam ebből a mondatból - vezetés közben gondolkoztam - aztán --» Visszaolvastam, hogy tavaly ilyenkor töltöttem itt az első egész napot, hát, elég érdekes ez. 
Azóta mennyi minden történt már, hosszúnak, de ugyanakkor rövidnek is tűnik ez az év. És hogy mit hoz a 2012, nem tudom, a tervek megvannak, kívánságok meg vannak kívánva, meglátjuk.

2011. október 30., vasárnap

Kertben, tökkel, boldogan

Az óra visszaállt a GMT-be, el is kezdett már sötétedni, tényleg már az ősz is véget ér lassan, ez már inkább tél. Fűtünk, forró teát szürcsölgetünk, nagyon kellemes. Persze, kellemesen el is fáradtunk, a férj tököt faragott (van is róla kép, majd felkerül ide is) én pedig végre kapáltam. 
Nagyszerű volt, egy csomó gazt kiszedtem, és így derült ki, hogy az egyik szomszédasszonyomnak vannak tyúkjai!! Jött ugyanis elkérni a gazt, először nem jöttem rá, hogy miért, aztán mondta a tyúkokat... Én nem ápolok túl rózsás viszonyt a tollasokkal, így nem néztem meg őket. viszont a gazért cserébe kaptunk két tojást! Tiszta falu ez az utca, ezek a tojások pedig tényleg free range eggsek... majd csinálok belőlük palacsintát.
Holnap ugye halloween este lesz, már tegnap is mászkáltak csontvázak, boszorkányok, stb. az utcákon, vicces. Azt bírom, hogy itt nem csinálnak akkora ügyet az emberek abból, hogy mondjuk miben mennek ki az utcára. Legalábbis simán látni olyanokat, akik pizsamában szaladnak ki boltba pl. 
Nálunk csak tök fog világítani, más egyéb nem lesz.

Tehát a gazmentesítés megvolt, még a bulbokat is elültettem szépen, ha minden jól megy, tavasszal sok-sok nárcisz, és nőszirom?  fog előbújni. Itt bent is haladunk, már a csak a fúrás hiányzik, és lesz hová akasztani a kabátokat is. Szeretem ezt az időszakot, egyre jobb lesz. A mai nappal a turisták is elhúznak és remélem vissza sem jönnek a városból, nyugis lesz újra pár hónapig, nagyon jó lesz. Tiszta őrület volt ez a hét, közlekedni sem lehetett, nem hogy parkolni esetleg. A promenadot pedig megközelíteni az őrület határát súrolta. Ez tehát Blackpool, azt hiszem most már láttuk az összes évszakot, maradunk.
Még filmeket is fogunk nézni, némi Haagen-Dazs kíséretében.. tegnap pedig pár citromos Gössert is kaptunk... mit mondjak, nem panaszkodhatok egyáltalán. Mondtam már, hogy ma a nap is sütött?

2011. szeptember 29., csütörtök

Home again

Egy újabb hazaérkezés, élményekkel, mosnivalóval megrakodva. A nagy harmóniából belecsöppentünk az itthoni káoszba, hát elég nehéz volt feldolgozni (így ma sokat alakult, és csökkent a káosz, mitöbb, az utolsó összeszerelésre váró bútor is összeszerelődött).

Mindenkit előre figyelmeztetek, időjárásjelentés következik: napsütés, 25 fok, tengerben fürdő turisták, kint száradó ruhák. 
Holnap: ugyanez, több turistával. Szombat: szintén. Ez hihetetlen!!!! Hazajöttünk a nyárba, úgy, hogy a szigeten vettünk jó meleg, kézzel kötött, fantasztikus eredeti gyapjúpulcsikat, és most el is tehetem őket..
Már Dublinban is főttünk, "kénytelenek" voltunk egy pubban tölteni a délutánt, némi Guinness és cider (és élőzene) kíséretében. 
De hiába jöttünk arrébb egy szigettel (a repülési idő amúgy valami 20-25 perc, a többi csak keringés), itt is ugyanolyan meleg van. Nem győzünk betelni ezzel, nagyon jó. Már ásót is vettünk, nekiállok a kertnek, nagy munka lesz (üdvözlöm az előttünk itt lakó hölgyet, aki csak cigizésre használta a kertet...).
Tehát bejegyzések sem lesznek, amíg tart a meleg, nyilvánvaló (majd azért igyekszem legalább egy-két képet előkaparni).

2011. augusztus 7., vasárnap

Repülők

Air show volt ma, amivel kapcsolatban bevallom, másra számítottunk. Óriási tömeg gyűlt össze a parton (majd teszek fel képet, ennyi embert én még nem láttam itt), mindenki várta a nagy eseményt. Aztán másfél óráig ültünk ott, és hogy is mondjam, elszállt egy-két gép, de az nem volt egy nagy durranás. Mikor pedig már jöttünk el, akkor megjelent pár érdekesebb darab, de összességében valami sokkal nagyobb volumenű dologra lehetett számítani ez előzetes beharangozás alapján.

Remélem nem lesz ilyen csalódás az Illuminations - akkor kapcsolják fel, amikor mi visszaérünk Mo-ról, nagyon kíváncsi leszek. Már régóta lehet látni, hogy mindenhová aggatják fel a dolgokat, de nem tudni, hogy mi sül ki belőle. Szeptember - októberben tehát hatalmas villanyszámlát fizet a város, de nyilván megtérül nekik, annyi a turista. A repülőnapban az legalább jó volt, hogy tengernél elücsörögtünk, és tiszta volt a levegő, sütött a nap, hasonlók (voltak sirályok is, de most inkább a jó dolgokra koncentrálok). Képek később, messze van a kábel..

2011. április 1., péntek

Földrengés??? Itt???

Ránézek ma a BBC-re, erre azt mondja, hogy földrengés Blackpoolban. Aztán megint elolvastam. Hoool? És tényleg. Nem messze volt a centrum, hajnal fél4kor megmoccant alattunk a föld. Szépen átaludtuk, nem kérdés, de kicsit libabőrös lettem. Szerencsére csak 2.2 volt a magnitudó, semmiféle sérülés/kár nem keletkezett, de akkor is. Maga a tény ijesztő, a Japánban történt katasztrófa óta különösen.
Az érzést egyébként nem tudom elképzelni - gondolom nem is lehet - hogy milyen az, ha mozog alattunk a föld - úgy értem nem a szokásos forgását végzi éppen. Lehet ezért fáj ennyire a fejem? Ki tudja, szóval megvolt a mai izgalom.

2011. március 4., péntek

Eléggé elhavazva

Fáradtan kicsit, hó nincs persze, csak napsütés. Ma is megerőltette magát szerencsére, adott egy kis szépséget ennek a napnak is. Jó, hogy a reggeleink nyugodtak, és általában semmi sem kényszerít a felkelésre (láttam ma, hogy a következő car boot sale-t táblázzák ki, ami holnap lesz, de azért lenne csak érdemes felkelni, de annak a napja nem holnap lesz, az biztos - nincs ébresztőóra, ilyesmi - különben nem is tudom mi lenne. Sikerült a mai napot is teljesen betáblázni.
Most kezdődik az egyik +1-es csatornán az egyetlen műsor, ami eddig elnyerte a tetszésemet itt. Egy kicsit bizarr vetélkedő, The Cube, valamiért tetszik, én sem tudom miért. Azért +1 mert elég sok csatornának van egy ilyen késleltetett változata, ahol azok, akik lekésik a műsort rendes időben.... megnézhetik mégegyszer. 
Olyan jó egyébként, hogy minden rügyezik, bontják a bokrok (többnyire, mivel fák nemigen vannak) a leveleiket, kis virágaikat, nagyon gyakori a krókusz amúgy, sok-sok hóvirágot is szoktam látni. Kellemes. 
Szeretnék majd írni még elöljáróban ide egy cikket a blackpooli villamosok történetéről mert annyira érdekes, aztán majd kiegészíteni a saját élményekkel, amint útnak indulnak ez évben is a villamosok. Most még emeletesek fognak közlekedni (szerencsére), de egy év múlva (sajnos) jönnek az új, hiperszuperfantasztikus, külön Blackpoolnak gyártott Bombardier egyedek. Láttunk róla makettet, hát, nekem a régiek jobban tetszenek. 
Lényeg, hogy alig várom, hogy végigmenjünk a villamossal a parton, majdnem 11 mérföld, ami azért nem semmi. Érdekes dolgok vannak itt, nagyon.

2011. február 27., vasárnap

Pleasure Beach

Végre ellátogattunk a Pleasure Beach-re, és bizony, fantasztikus. Kívülről. Egyelőre. A jegyek tulajdonképpen nem drágák, ha azt nézzük, hogy a lepukkant Bp-i vidámpark elkért egy belépőért anno 5000 ft-ot, akkor az itteni, 32 fontos belépő nem is sok... Főleg, hogy mit kapunk ezért a pénzért....
Emberek, gyertek Blackpoolba, mert jó!! Olyan hullámvasutak vannak, hogy még nézni is szédítő, és persze alig várjuk, hogy mehessünk (szezonelőtti akció van, így lehet, hogy ez már jövő vasárnap aktuális lesz....countdown started). Egymás hegyén-hátán vannak a rollercoasterek, hihetetlen élmény lehet! Ja, és van "éves" belépő, ami korlátlan, és hát a helyi lakosok igencsak ki tudnak használni... 
A jó kis sétánkhoz a jó idő is hozzájárult, nem bánnám, ha így maradna már. Vannak fényképek is, azok majd később.

2011. február 8., kedd

Super Bowl után

Sikerült megnéznem, az internet is úgy akarta! Nagyon jó volt, sok ponttal, touchdownnal, bár nekem a pre-kick show is tetszett. Legjobban az, amikor Christina Augilera énekelte az amerikai himnuszt, és közeli képeket mutattak a játékosok arcáról, szurkolókról. Megható volt, volt benne erő, buzdítás, az, amit a magyarból én nagyon hiányolok. Jó lehetett akkor amerikainak lenni (ez nem irigység, inkább csak csodálom azt, hogy nekik van olyanuk, hogy hazaszeretet).
Már nagyon költözés előtt vagyunk, keresgéljük a nekük megfelelőt, itt már csak féllábbal, érdekes. Ma is van egy jelölt, és holnap is (az az én szívemnek kedves, képről első látásra szerelem, olyan, amilyen elképzeltünk, csak egyvalamit felejtettünk el, hogy ne északon legyen...) - Blackpool a tengerpart mentén terül el, megkülönböztetünk északi, és déli részt, ill. a városközpontot. Mondanom sem kell, hogy észak messze van déltől (még útépítés is zavarja a közlekedést) és mi délen dolgozunk. 
Mondjuk, ha pesti mértékben nézem, akkor egy szavunk sem lehet, mert itt tulajdonképpen 6-7 km-ről beszélünk, ami nem nagy távolság (autóval főleg nem).
Sok a szempont, van, ami fontos, és van, ami kevésbé. Kiderül majd. Szokás szerint fingers crossed.


2011. január 29., szombat

Kopkop

Arra ébredtünk ezen a gyönyörű napos, szombat reggel (még a mi időnkben mérve hajnal volt) hogy a szomszédban bontják a falat... És pont abban a szomszédban, amivel közös a falunk...
Örültünk, hadd ne mondjam. Főleg, hogy a másik szomszéd (akivel nem közös a falunk) most fejezte be a felújítást, itt meg elkezdik. Még most is megy a kopácsolás, kíváncsi vagyok holnapra mit találnak ki a szorgos kis falbontó munkások (most éppen ütemesen kopognak, na jó, ez enyhe kifejezés, inkább verik a falat).
De tényeg, fantasztikusan süt a nap, viszont eszünkben sincs kimenni... iszonyú hideg van itt (-1, 2, ez talán az angoloknak is van már annyira hideg, hogy felvesznek egy kabátot). Már másfél hónapja itt, egyre jobban megszokjuk/szeretjük a várost. Kezdünk belassulni, és felvenni az itteni "angoltempót" a budapestit kezdjük elfelejteni. Hogy ez jó, vagy rossz? Felesleges lenne ezen gondolkozni, tulajdonképpen most éppen nem kell sehová mennünk, lehet minket keresni skypon. 
A kisbékánk is szépen napozik a ház előtt, olvad róla az éjszakai jég. Szegény. De ügyesen közlekedik (és melegen ajánlom neki, hogy ne legyen mostanság semmi baja).

2011. január 22., szombat

Ködös képek

Most töltök fel éppen ködös képeket. Fura. Tegnap is gyönyörű napsütés volt sokáig, aztán, egyszer csak leszállt a köd. De ez minket nem akadályoz szerencsére, a kis békánk is jól bírja a ködösbeli létet.
A csomagunk is útnak indult elvileg - pontos információt nem tudunk sajnos - de reméljük a két csomag két darabban fog ideérni, minden tartalmával együtt, és persze minél hamarabb. Nagyon hiányzik már egy-két dolog, és jó lesz, hogy itt lesz. 



Blackpoolban februári fesztivál lesz, BlackpoolLovesYou :) milyen jó név, és kedveznek nagyon a lakóknak mindenféle ingyenességgel. Csak tavalyi képet találtam, de az idei is ugyanilyen. Csak 2011-es.

Ja, és nehogy elfelejtsük: január 25-e nagy nap itt, mivel:

vs.


2011. január 13., csütörtök

ÚJabb élmények

(Miközben írni kezdek a férjem a most vásárolt karácsonyi! pudingot bontogatja - már megfőzte... - és igazán érdekes illata van. Már észleltük korábban, hogy van ilyen, de venni nem mertünk. Aztán most már olyan olcsó volt, hogy kénytelenek voltunk kipróbálni - meglepő, hogy jó íze van, én sokkal rosszabbra számítottam az angolok pudingjait ismerve...)
Ma már az önkiszolgáló kasszát is kipróbáltuk, egyszerű, és gyors volt, persze lehet a gyakorlottabbak még gyorsabbak. Tetszett. Az meg még jobban, hogy egy nagy adag Bulmerst, és Guinnesst is beszereztünk..
Blackpoolos képeslapokat is találtunk végre, útnak is indultak, - királynős bélyeggel természetesen, zöld -  kíváncsi vagyok mennyi ideig tart nekik az út.
Érdekes dolgokat találunk, tényleg, nem tudom meddig fog még ez tartani, hogy minden nap van valami újdonság. Nem unalmas, az biztos. Ja, és képek is vannak már, valahol a neten, csak még nem tudtam őket idelinkelni. Ha sikerül, látszani fog a link legalábbis.

2011. január 12., szerda

Az első jobbkormányos

Először vezettem jobbkormányos autót. Kb. fél órája. Nagyon érdekes volt, mert kapásból jobb kézzel szerettem volna váltani, ami meglepő módon nem jött össze. Aztán, erősen koncentrálva, de mentünk egy kört. Fura dolog ez. Megtanulsz valamit, sőt, már rutinszerűen megy, és ha átülsz a túloldara, egészen más. Az úton is, meg a kocsiban is. Meg kell szokni. De balkezes vagyok, szóval nem hiszem, hogy gondot fog ez okozni a későbbiekben (na nem mintha egy jobbkezesnek gondot okozna, csak ugye az agyunk alapvetően más, nekünk "sutáknak").
Kellemesen duruzsol az eső a tetőablakon, napközben pedig gyönyörűen sütött a nap. Szeretem ezt a felosztást. Jó így.

Ja, és azt még nem is írtam, hogy kaptunk skót fontot (remélem van ilyen:)). Nagyon érdekes. Nem királynős persze, más színe van, stb. Még fizetni nem mertünk vele, egyelőre nézegetjük. Aztán majd elpasszoljuk. Érdekesség.
És az is ma történt, hogy voltunk könyvtárban. Meg uszodát megszemlélni is. Többször is leesett az állunk, meg kell hagyni. Olyat még nem hallottunk, hogy a könyvtár teljesen ingyenes - tehát nem fizetünk a kölcsönzésért, az uszoda is nagyon! olcsó - bpesti árakkal összehasonlítva, egy pesti bérlet árán itt négy hónapig úszkálunk... Na csak apróságok, ilyen ez a Blackpool. Szereti ha fittek a lakói.

2011. január 5., szerda

Helyzetjelentés

Blackpoolban ma gyönyörűen sütött a nap. Ennek egy részét átaludtuk, de a maradék pár óra nagyszerű volt... Ma kipróbáltunk egy másik "proudly british" supermarketet, ami nagyon tetszett, a mini görögdinnye volt a favorit. Illetve nagyon finom, meleg baguette-t vettünk, nem francia volt, de eltalálták a receptet. Azt viszont érdekesnek találom, hogy itt mindenhol adnak pl. szatyrokat - vagy erről már írtam? Kényelmes, meg minden, csak valahogy mindig ott motoszkál bennem, hogy fura, hogy ezért nem kell fizetni. 
Láttunk barackos, vörösáfonyás, stb. ízesítésű sajtokat is... A baloldalon közlekedés is már egészen jól megy, én még nem vezetek, de csak idő kérdése. És egy örömteli hír: 5 perc alatt tankoltunk. Ezt muszáj volt leírnom, mert eddig ez egy szörnyűséges művelet volt. 
Emelték most itt az áfát, 20%-ra, eddig még csak a benzinárakon tűnt fel, hogy feljebb kúsztak. Ha majd tévénk is lesz, akkor naprakészebbek leszünk valószínűleg az új országunkban zaljó dolgokat illetően. 
Az biztos, hogy minden királynős :) és még a legapróbb dolgokon is rajta van, hogy itt készült (főleg élelmiszer, ruha, kóla). Nekem ez tetszik, mert van nemzeti öntudatuk, és miért is ne legyen. 
Sajnos a tegnapi Premier Leauge mérkőzésen a Blackpoolt elverte a Birmingham, szomorúak is voltak az itteniek. Egyszer muszáj lesz élőben is megnézni, és már fenem a fogamat egy Wemblyben lévő NFL meccsre is... (az októberben esedékes általában, majd gyűjtük a királynőket addig).
Írtam mindent, ami a jött, fotók még továbbra sem, időhiány. Legközelebb.

2010. december 22., szerda

Még mielőtt

Nehogy bárki megrémüljön, kiderült, hogy a landlord igen segítőkész, és nemcsak megjavíttatta a zuhanyt és társait ( a popsitörlő most nagyon szomorúan figyel a fotelból) hanem még egy fantasztikus kádat is ígért. Szóval jól alakulnak a dolgok megintcsak, és ráadásul már csak egyet kell aludni...
A mostani nagyonhosszú éjszakának egy jó részét ébren töltöttem, most pedig próbálok energiát önteni magamba kávé formájában, hogy útnak tudjak indulni. Most már nem is tűnik olyan hatalmasnak ez a város, amit nem bánok. Ismerkedünk.
Ja igen, már egy hete itt vagyok. 

2010. december 18., szombat

Hófödte

Mindent beborított a hó, ami mint a helyiek mondják, eléggé ritka. A gyerekek visongatnak, játszanak, élvezik a havat, a kevésbé szerencsésebb felnőttek (ez én lennék) pedig elfoglaltak, nincs idejük játszani (a játszótársuk sincs még itt), és még el is esnek.
Ma a szomszéd városban jártunk, ami elvileg nagyobb, mint Blackpool. Megyek majd még oda NI interjúra, ha minden igaz, és akkor jobban megnézem magamnak. Kicsit másabb típusú házakat láttam arra, és több növényt. Lenyűgöző volt havasan. Havas birkák is voltak az autópálya mellett, de fehér a fehéren... nem voltak élvezhetőek. Nembaj, majd nyáron nézegetem a birkákat, most úgy is mással kell foglalkozni. 
Még nem tudtam dagályt nézni, mert eddig mindig rossz időpontra esett (mintha én bármilyen befolyással is lennék erre). Talán hétfőn már elérhető időben lesz.
Ja, nagyon tetszik a város "logója", mindjárt be is illesztem.


Azt nem tudom, hogy mikor szokok meg pár dolgot: időeltolódás, és így csak 8 után kezd igazán világosodni. A levegő is más itt, a bőröm folyamatosan ki van száradva, biztos a tengeri levegő teszi. Majd növesztek még egy bőrt... Viszont a bal oldali közlekedést már megszoktam, teljesen természetesnek tűnik, ami talán fura egy kicsit. És ahhoz is kezd hozzászokni a szemem, hogy reggelente (szemben velünk egy iskola van) a gyerekek mennek a suliba, egy szál szoknyában, pici cipővel, harisnya nélkül. Brrr. Ők nem fáznak. Az én fejem viszont igen, hajat kellene szárítani...

2010. december 16., csütörtök

Kezdetek

Megjöttem. Ez már a harmadik éjszaka, amit itt fogok tölteni, és minden rendben van (köszönöm mindenkinek, aki gondolt rám, és szurkolt, hogy semmi baj ne történjen!). Az egyetlen necces dolog az internet, mert mindenki most akar beköttetni úgy tűnik, és a szolgáltató csak januárra adott időpontot. Így hát szépen átkopogtattunk a szomszédhoz - mivel láttuk a wifi jelet - hogy lehet-e megosztásról szó... És igen! Megadta a jelszavát, szóval most fantasztikus (igaz, az almákat annyira nem szereti ez a router, úgy tűnik, így igen váratlan időpontokban dob le, de a net az net ugye).
Persze írkáltam szorgalmasan, és most olyat teszek, amit eddig még nem... a naplómból fogok beilleszteni dolgokat, mert miért is írjam le mégegyszer, már nem lenne ugyanaz.
Tehát, úton Blackpoolba, és az első napok:

december 14. 22.03 GMT+0

Más időzónában

Egészen érdekes most minden. Körülvesz egy csomó angol ember, és milyen jó, hogy gondtalanul írhatok, mert ha még ide is pillant valaki, nem fogja tudni milyen nyelven van. Szóval most volt jó sok életemben első. Először is, most repültem először télen. Aztán most először egyedül. Ráadásul a gép sem volt túlzsúfolva, nem is ültek mellettem... kellemes volt, még a pilóta is egészen jól vezetett, és nem nagyon ingatta a gépet, csak amennyire kellett.
Aztán most fogok először jobbkormányos autóban ülni. A kezdeni tapasztalatok még a reptéren kicsit aggasztóak voltak, mert késett a gépünk, és érkezéskor ez megnőtt egy órára. Viszont simán - semmi kérlelés nem kellett hozzá - átcserélték a jegyemet, egy későbbire, mindenféle felár nélkül. Na ezt otthon, ha meg szerettem volna csinálni, az egy lett volna a  lehetetlennel. De itt nem, és hát, néztem nagyokat. Eddig tényleg szerelem. Aztán meglátjuk, mi lesz, kíváncsi vagyok persze Blackpoolra. Meg a lakásra, vagyis a házra. Azt mondjuk nem gondoltam, hogy ilyen nyüzsgés lesz a vonaton, mivel elég késő van, még helyi idő szerint is. Csak nézelődök, annyira új most minden, gondolom ez még így is lesz egy darabig. Ja, és megjegyezném, hogy eddig mindenki kedves volt. Hát most egyelőre ennyi.

december 15. 10.21

Az első séta

Az első utam a tengerhez vezetett. Valahogyan olyan pillanatban sikerült elindulnom, hogy fantaszitkus fények voltak mindenfelé. Nem győztem fényképezni. Aztán ennek okán (bár már kopogott a szemem az éhségtől) lementem a partra... (update, a fényképezőgép kábelét a férjem fogja szállítani, így képek leghamarabb
Azt hiszem ott volt az a pont, amikor a szívembe zártam a várost. Olyan helyen fogok élni, remélhetőleg tartósan, ahol 10 perc sétára van a tenger... Hullámzott, morajlott, és közben kelt fel a Nap. Volt, aki a kutyájával játszott, de azonkívül senki sem járt arra. Apály volt, a sirályok pedig gyülekeztek a parton. Talán egy kicsit az Aran szigeteket is visszahozza, de, hogy Budapestre egy cseppet sem hasonlít, az már egyszer biztos. Tetszik, hogy nincs zsúfoltság. Tágas terek vannak mindenhol (persze, munkaidőben mászkálok, tehát alig találkozok emberekkel, ráadásul decemberben, ami egy “turistaközpontban” nem túl népszerű időpont - szóval lesz ez még így se szerintem).
Arról tegnap már nem is írtam, hogy vonatoztam is, ami igen érdekes tapasztalat volt. A mai újdonság a vásárlás volt. Ott kezdődött, hogy nem tudtam trolleyhoz jutni, mert nem volt fémpénzem... így jött a mindent felpakolok az egyik karomra dolog, és ez elég fárasztó. De. Olcsóbban vásároltam a legtöbb dolgot, mint otthon. Na ettől a falnak megyek. Hogy van ez? Átszámolva alig 150 ftért vettem 800 gramm kenyeret. A cornflakesem pedig feleannyiba került... Én ennek örülök, de néztem nagyokat, az biztos. Van, ami ugyanannyi, de semmi sem drágább.
A szobámmal is barátkozok, és a lakással is.Tetőtéri... mindig is tetszett a tetőtérbeépítés, hát most itt van, ki lehet élvezni. Csodanapok járnak...

Ennyi a másolt rész, ma már a belvárosban is voltam, és az időjárás is megmutatta mindenféle arcát: hajnalban szélvihar volt, óriási (féltem, hogy leviszi a tetőt, de mégis maradt) aztán esett, utána kiderült az ég, sütött a nap, majd elborult, esett, aztán havazott!, utána abbahagyta, kiderült, napsütés, néha felhők, és sötétedéskor már nem voltak felhők...de gondolom ez azóta változott. Vicces dolog ez.