Gondoltam, hogy ez egy trukkos dolog lesz. Elo is keszitettem a kavedaralot, mondvan majd abban kell ugyis daralni... merthogy valljuk be, Hastings nem egy nagy vilagvaros.
Be kell valljam tevedtem. Minden letezo magbol volt apritott, daralt, sima, hamozott, kis adag, nagy adag, feladag, amit csak el lehet kepzelni... Megtalalni nehez volt, mar kezdtem eppen aggodni, es latolgattam az utvonalakat (meg mindig szokni kell a varost ugyanis) hogy hogyan is jutnank el a M&S-be, mert hogy ott biztos van. Es ekkor ertem oda a polchoz, ahol minden volt.
Igy lett rendes mandulaliszt (meg az is ra van irva, hogy macaronoz ajalnjak), mindjart le is fotozom (oke, lusta diszno vagyok, csak leloptam a tesco oldalarol).
Zseles etelfesteket vettem, mert hogy a folyekony elronthatja a kis cukisagokat. Aztan majd meglatjuk. lenyeg, hogy finom legyen, es szep legyen a szinuk.
Ja, es kozben varom a megerosito emailt, hogy mehetunk a Thorpe Parkba. Kiprobalni a Swarm-ot foleg, meg a Saw-t, meg... Alton Towers nagyon szeretjuk (annyira, hogy itt figyel az asztalon az ezevi beleponk).
Szoval a Thorpe Park ujdonsag, kivancsi vagyok. Olyan Pleasure Beach-Alton Towers keverekre gondolok (google maps is ezt mondja). Idojarasi akadaly is elharult, 17 fokot mond holnapra, felhos (aminek en most kivetelesen orulok, nem vettunk meg naptejet).
Ja, es meg most jon a valodi sutes resze, ugy elment az ido a lisztvadaszattal, hogy nem volt ertelme turelmetlenul belefogni.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Bday. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Bday. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. május 18., szombat
2011. május 19., csütörtök
Szülinapi
Tegnap valahogy nem jutott a posztolásra idő, ma pedig már agyi kapacitásnak vagyok híján, de azért kikívánkozik.
Volt túra, (kicsit keserédes, mert mindig van valamilyen állat, ami zavaró, most épp két ló kergetett meg... nem részletezem) ami nem lett hosszú, de jó kis pubban evést eredményezett.
Aztán finom bort bontottunk, gyertyákat gyújtottunk (persze nem én, én csak fújtam), tortát - azaz cheesecake-t ettünk. Mindjárt képeket is beszúrok. Ja, és ettem óriássavanyúcukrot, nagyszerű volt, és majd egy méter. Tetszett, majd még kérek olyat.
Garstang, még nem napsütötte.
Nice, nice.
Zöld.
Némi csendélet.
és a finomságok
:)
2011. május 17., kedd
Szülinapi növénykék
Milyen jó dolgom van, kaptam egy "kertet" a szülinapomra, persze ez most 6+x növényből áll összesen, és a szülinapom is csak holnap lesz, de zöld, friss, és az enyém. (a képeket flickr-re is felteszem, ott szebbek)
Bemutatnám őket:
Basil, mint and coriander, bár magyarul beszélek hozzájuk, majd meglátjuk, mit kedvelnek jobban.Tomato 1,2,3 - szépen fejlett példányok, igazán tetszenek, nagyszerű lesz, ha paradicsom is lesz rajtuk
Together, ensemble, együtt
Flowers - kíváncsi vagyok milyen lesz, igazán nem tudom. Szép levendula nem volt, így ők lettek
Ők nagyon megbecsült példányok, eszméletlen sok epervirág van már, lehet lesz egy kiló is rajta, igazán szép teljesítmény. Őket még nem neveztem el, de majd hallgatnak komolynezét, hátha még szebb eprek teremnek.
Tiszta jó ez a hét, ma a férjem süt nekem (epres)cheesecake-t, mert ugye kell pihennie egy éjszakát, hogy aztán holnap, egy jó túra után (fingers crossed, hogy ne essen) befalatozhassuk némi bor kíséretében. Nagyszerű tervek ezek.
2011. április 22., péntek
2010. május 19., szerda
A 100.
Századikként álljon itt a tegnapi napról egy rövidke élménybeszámoló (meglepő módon repül az idő - és a bejegyzések száma is):
Amint azt már tegnap írtam, a Sugar!ban kezdtünk. ÉLMÉNY volt, szemnek, szájnak, léleknek. Karamellás cheesecake-t ettem, ami messze az eddigi legjobb, amit kóstoltam.
(Ezalól persze kivételt képez a saját sütés, azzal elfogult vagyok) Ja, és a hab a tortán... kaptam egy szál gyertyát, és a pincérfiú még énekelt is nekem. Hát ez aztán...
Tovább nem is tudom ragozni, egyszerűen minden a helyén van, ott, ahol az édességek lakoznak. És tényleg, üdítő színfolt, főleg a tegnapi igen ronda időben (megjegyzem, nem nagyon emlékszem, hogy szülinapom alkalmából kabátot kellett volna felvennem).
Aztán "véletlenül" még a Művészbe is betévedtünk (és szerencsére ez rajtunk kívül kevesekkel esett meg - igen gonosz, és önző vagyok) ahol pont a Micmacs kezdődöt, Jean-Pierre Jaunet rendezésében. Amélie után szabadon... elszaladt a rendező fantáziája, és nagyon jól tette. Szaladhatna gyakrabban is, de tényleg. Annyira sokféle, és szerethető szereplője volt a filmnek, miközben az a hamisítatlan - nemtudodmifélezörgés - zene ment alatta - a stáb alatti különösen tetszett. Ilyen filmekre ki lehet kapcsolni, ad egy kellemes két órát, és utána más egy kicsit a világ.
Nekem egyelőre minden ugyanolyan, talán annyival másabb, hogy a 24 páros szám, és jobban kedvelem a páros számokat. Szóval feltételezem, hogy jó évem lesz.
2010. május 17., hétfő
Lassan öregebb leszek
Holnap hirtelen egy évet fogok öregedni :) jó dolog ez, csak ne lenne ilyen kutya idő. Pont azért jó májusban születni, mert már jó idő van, és süt a nap, most pedig...
De kezdek visszatérni a rendes kerékvágásba - állásinterjú, franciatanulás, bár, inkább fordított sorrendben. Már eszek is, még nem teljes értékű kajákat, és bizony, minden fogyókúrázó megirigyelhet, mert csak úgy ledobtam - tudomisénhánykilót - (és csak halkan jegyzem meg, hogy ezeket szeretném vissza, mert lötyögnek rajtam a ruhák, és kellemetlen a csontsoványság.
Nem irigylem a modelleket, most komolyan. Szegények, nekem pl. alváskor nyomja egymást a két térdkalácsom, de nagyon. Persze, próbálok úgy fordulni, hogy jó legyen, de furcsa ez. Sebaj, majd ha már a pizzaevésig is eljutok...
Érdekes mellékhatás viszont, hogy a kávéról leszoktam. Nem hiányzik, sőt, frissebb vagyok. Lehet, hogy majd a méreganyagok visszatértével kávéra is szükségem lesz, de addig teázgatok, az idő úgyis megfelelő erre.
A recepteket pedig nézegetem bőszen, és hirtelen nem is tudom, hogy mit sütnék/főznék a legszívesebben (kivételes alkalom, még alapanyagok is egészen bőven állnak itthon a rendelkezésemre). Majd csak kisül valami...
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



