A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Tervek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Tervek. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. november 24., csütörtök

It's official

Letöltöttem, átnéztem, még egyszer átnéztem, szorongtam, végül elküldtem, pénzt befizettem. Innentől kezdve Lancaster, Liverpool, Sheffield és Trent (és az ott lévő pszichológiai tanszékek) a barátaim, meglátjuk, mi sül ki ebből a dologból.
Persze, fellélegezni nem lehet, nyv eredmény még várat magára (már nem sokat) és egy referencia is. Aztán utánam a vízözön!

Nagy szabadságomban rájöttem, hogy szaloncukorra vágyok... vajkaramellásra, marcipánosra pl. Meg Túró Rudira is ( ez utóbbi "viszonylag" könnyen beszerezhető a szomszédos Prestonból, van ott ugyanis egy magyar bolt, szóval nem lehetetlen). Szaloncukrot viszont mintha nem árulnának. 
Ja, és egész meleg van, alig kell fűteni, elő is veszem a varrógépet (milyen jó ezt leírni, a két dolognak persze semmi köze egymáshoz)!

2010. december 8., szerda

Elszántan

Több dolgot is elhatároztam (miután bezártam erre az évre a szeszfőzdémet... nem kell rosszra gondolni, csak készen vannak a karácsonyi ajándékok, de ez titok):
Elkezdek pakolni, vagy legalábbis nem csak gondolatban, hanem ennek látszatja is lesz.
Veszek (olcsón) egy (nagyon jó) könyvet, vagy ha ez nem sikerül, újraolvasom a Szederbort (jó kis tervek...).
És veszek egy sapkát végre, ami tetszik, esetleg kesztyűvel együtt. De az is lehet, hogy ezt is meghagyom a tengerentúlra (mert ott állítólag ez filléres dolog ám, úgy, mint a villanykörte).
Hasznos dolgokat tudtam meg egyébként néhány kint élő magyar blogjának a segítségével, így kicsit jobban érzem magamat. Arra is van tippem, hogy hol lehet fenyőfát venni (helyi ikea kb. csak homebase-nak hívják) vagy bármi egyebet, ami hiányozni fog. 
Az elhatározások között van az is, hogy jó lenne ma még egy jó teázás után a karácsonyi vásárba is elmenni, forralt bort inni, élvezni az itthon töltött napokat.

2010. december 6., hétfő

Most múlik pontosan

Annyira megfogott ez a cím, hogy amióta hallottam, ez jár a fejemben. Talán nem szégyen bevallani, de nem ismertem ezt a számot, de hát erre jó egy tehetségkutató (az, hogy mennyire nincs most ennek helye Magyarországon, már más kérdés). Meghallgattam a Quimby-s verziót, aztán a Csík zenekar feldolgozását is. Nekem a Vecáé tetszett a legjobban, talán a kevés kíséret miatt.


Ezen kívül pedig tervezünk meg nem is, pakolunk meg nem is, félünk is meg nem is. Úgy érzem, hogy jó lesz, és erre próbálok koncentrálni (mert sajnos mivel Magyarországon vagyunk, a pesszimizmus az úr, és ezt halljuk mindenhonnan - na így nehéz). Azt érzem, hogy fogynak a napok, és nem tudom, hogy mikor jövök újra haza. Napközben sokszor eszembe jut, egy-egy dolognál, hogy "ezt is el kellene pakolni..." de egyelőre a bőrönd még üres. Egyelőre.

Ja, és a dalszöveg:
Most múlik pontosan,
Engedem hadd menjen
Szaladjon kifelé belőlem
Gondoltam egyetlen
nem vagy itt jó helyen
nem vagy való nekem
Villámlik mennydörög
ez tényleg szerelem.

Látom, hogy elsuhan

felettem egy madár
tátongó szívében szögesdrót
csőrében szalmaszál
Magamat ringatom,
míg ő landol egy almafán
az Isten kertjében
almabort inhalál

Vágtatnék tovább veled az éjben

Az álmok foltos indián lován
Egy táltos szív remeg a konyhakésben
Talpam alatt sár és ingovány

Azóta szüntelen

őt látom mindenhol
Meredten nézek a távolba
otthonom kőpokol
szilánkos mennyország
folyékony torz tükör
szentjánosbogarak fényében tündököl...

Vágtatnék tovább veled az éjben

Az álmok foltos indián lován
Egy táltos szív remeg a konyhakésben
Talpam alatt sár és ingovány

Most múlik pontosan,

Engedem hadd menjen,
Szaladjon kifelé belőlem
Gondoltam egyetlen,
nem vagy itt jó helyen,
nem vagy való nekem.
Villámlik mennydörög,
ez tényleg szerelem...

2010. november 25., csütörtök

El

Ma indulunk Zalakarosra, egy reményeink szerint kedves wellnesshotelbe. 3 éj, négy napig etetni fognak minket, fürdőköpenyben mászkálhatunk ( na nem a szobában..) és szauna, fürdés minden mennyiségben. Meg kell hagyni, érdekes dolgokat művel a sors, hogy ezt így rendezte, nem bánjuk. És azt sem, ami a következő hetekben várható, mégiscsak szeretve vagyunk valahol. Ami nyilvánvaló, azt majd úgyis leírom (ha esetleg változna az IP-címem), de addig inkább semmit. Szóval ahhoz képest, hogy tegnap este igen rossz hírek voltak fent az indexen, egészen jól vagyok, hidegen hagynak. Gondolataim máshol járnak, így megyek is könyvesboltba. Sőt! Még lehet, hogy a hajamból is vágatok icipicikét.