A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Szél. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Szél. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. január 3., kedd

Az első ebben az évben

Valahogy jobb kedvű posztot szerettem volna elsőnek, de ez már csak ilyen. Iszonyatos szélvihar - esővel kísérve - volt éjszaka, alig lehetett aludni. Pár órát talán sikerült, de ennek ellenére most égnek a szemeim, és fáj a fejem (és hol van még az este).
Most az egyszer, ráadásul nem is a tenger a hibás elsősorban, mert olyan helyeken is hasonló volt az idő, ami már nem tengerparton fekszik. Tehát ilyen esetben a költözés nem megoldás, ez elől nem lehet menekülni (de hosszútávon azért mégiscsak kellemesebb tengermentesen lakni).

Van ennek persze előnye is - a szmogot csak hírből ismerjük, nagyon tiszta a levegő - talán ez az egy a jó benne. 
Lassan pedig elérkezik az ideje, hogy kitegyük a karácsonyfát, csak még nem tudom hová (holnap lesz zöldkuka-ürítés, lehet abba bele tudjuk rakni valahogy, végül is, növényről van szó, egy bizonyos értelemben). A lehullott tűleveleket meg lehet fel sem kellene porszívózni, csak kinyitni ajtót, ablakot, és kivinné a szél... (na jó, tényleg lüke vagyok).

2011. február 4., péntek

Február van

Iszonyú idő van most itt... úgy fúj a szél, hogy az már ijesztő. Meg kell szokni a tengerparti létet, de ez nem az a része, ami tetszik. Átfúj a téglákon, a csontokon, a lelkeken. Magával visz mindent, ami mozdítható, elsodor, felkap. 
Az eső is esik természetesen, aki most akar horrorfilmet forgatni, jelzem, tökéletes az idő Blackpoolban. Csak remélni merem, hogy elég edzett a ház, és reggelre még lesz tető, falak, ajtók, ablakok... Azt hiszem, ilyen szelet még sohasem "láttam"(és remélem a kisbéka is a ház előtt lesz reggel, mert hát elég kicsike).
Firefox szerint: light rain, és 10 fok... a BBC már talán pontosabban írja: 8 fok és heavy rain, ja és 33 mph a szél (nekem többnek tűnik, bár, az itt a városban a sebességhatár - 30mph - szóval lehet mégiscsak sok az egy szélnek). A rossz hír az, hogy holnapra 41 mph-t is mutat...Na jó, megnéztem bővebben, és van ahol akár 100mph is lehet - északabbra. Nem szóltam egy szót sem (a szómenés oka, hogy várom a férjemet, aki még mindig nem ért haza, és aggódom persze). Nem kérünk több szelet, köszönjük.