A következő címkéjű bejegyzések mutatása: NFL. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: NFL. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. február 6., hétfő

Super Bowl után

Ennek is vége lett, azért jó volt. Voltak kicsit lassúbb részek, de ez általánosságban elmondható, hogy nem feltétlenül a legnagyobb téttel járó meccsek a legérdekesebbek. Született mondjuk egy rekord - a Brady vezette drive 96 yardos volt azt hiszem, ez 46 SB óta most fordult elő először.

Már megint chickpeas levest főztem, holnap még kerül hozzá egy kis garlic bread is, ill. még a kakaós csigák is kisültek már... nagyon nagyon szépek, mindjárt meg is mutatom őket:


Nem egyszerű őket fotózni, de talán a lényeg látszik. Hivatalosan így kell kinézniük, talán egy picivel lehettek volna szélesebbek, ez így sikerült.

2012. február 5., vasárnap

Személyiségzavar+Superbowl

Kicsit bajban vagyok mostanában, mert lehet túl sokfelé írok. Most írtam épp egy bejegyzést az angol blogomba, ami még egészen friss (és egyelőre nem merek vele dicsekedni), viszont tetszik. Aztán ott az időjárásblog, meg a szakmai blogomat is frissíteni kellene. És közben itt van ez is, amit szeretek, meg régen megvan, stb. szóval nem szeretném, ha pont erre nem lenne időm...

Szóval ma Super Bowl, sőt, előtte még egy kis baráti eszemiszomra is hivatalosak vagyunk... hosszú este lesz ez. Azt hittem, hogy nem tudom majd megnézni, talán már keseregtem is ezen. Na erre ma 'reggel' nézem a tévéműsort, gondoltam rákeresek, hogy hány olyan csatornánk közvetítik a SB-t, ami nekünk nincs - a kis pesszimista. Erre, ott van nagyban, jól láthatóan, hogy BBC one, HD, este 10.55, SuperBowl. Azt hittem tényleg rosszul látok. Aztán persze, leesett, hogy hülyék lennének nem közvetíteni ezt a fantasztikus meccset. Ilyenkor boldogan gondolok arra, hogy igen, van értelme annak, hogy időnként megchargeolják a számlánkat TV license címen. Na, erre kell költeni, szuper.

Mi nem vagyunk behavazva továbbra sem - nem is leszünk - süt a nap, a többi meg majd a másik blogon..
Még nem tudom melyik csapatot kedvelem jobban, igazából mindkettőben vannak dolgok/emberek, akik jók. Szóval Go Giants! Go Patriots!

2012. január 11., szerda

Kellett nekem

Kiderítettem egy fontos időpontot - hogy ne csak én várjam, március 7. szerda - milyen furcsa, hogy szerda - és Lancaster is érintett a dologban. Persze, hogy én érintett leszek-e benne, az már más kérdés, majd valamilyen csatornán jelét adják (ez nem ebben a hónapban fog megtörténni).

Ja, és az hiányzik, hogy lehessen NFL-t nézni a tv-ben. Valahogy ezért nem akaródzik 15 fontot fizetni (vagyis a sky sports 2-ért), de lehet jövőre megfontolom, mert hiányzik. (jó, láttam talán egyszer, hogy a channel 4-on lesz egy meccs éjszaka, de bealudtam).

2011. március 12., szombat

Six Nations vs. NFL

Sikerült elkapni végre egy Six Nations meccset, mondjuk épp a franciák játszanak az olaszokkal (az angolok jobban érdekeltek volna), és meg kell jegyeznem pár szembeötlő dolgot. 
Nincs védőruhájuk, ami elég érdekes, harisnyájuk sincs -  nekem az nagyon tetszik..
Sokkal átláthatatlanabb az egész, és most épp a franciák szereztek pontot, de gőzöm sincs, hogy csinálták. Az NFL nekem nagyon egyértelmű, látszik a fantasztikus taktika, az, hogy szigorúak a szabályok. Itt még egyelőre csak hajigálják a tojáslabdát (ha leér a földre, akkor is folytatódik a játék, ez nekem megintcsak fura), nincsenek szuperlassítások.. Ja, és ahogy a kezdésnél összeölelkeznek, háááát, nem tudom. Elsőre fura. Lehet, majd idővel megtetszik, most inkább kikapcs. Az NFL szezonra még várhatok sajnos (főleg, ha a bírósági csatározások elfajulnak, lehet nem is lesz 2011-es szezon.. na akkor nem tudom mi lesz).

Ja, nemrég láttuk ezt:
Meglepően jó volt, ahhoz képest, hogy az egyszernézős kategóriába soroltuk. De aztán nagyon tetszett. Ügyesen (valószínűleg direkt) kikerült minden klisét, és nem volt (teljesen) kiszámítható. Szerintem a színészek is pont jók voltak erre a szerepre, komolyan, nagyon pozitívan csalódtunk. 




 Hátra van még A király beszéde, de ahhoz több idő kell, talán holnap megérik rá az idő, és a hangulat is.



2011. február 8., kedd

Super Bowl után

Sikerült megnéznem, az internet is úgy akarta! Nagyon jó volt, sok ponttal, touchdownnal, bár nekem a pre-kick show is tetszett. Legjobban az, amikor Christina Augilera énekelte az amerikai himnuszt, és közeli képeket mutattak a játékosok arcáról, szurkolókról. Megható volt, volt benne erő, buzdítás, az, amit a magyarból én nagyon hiányolok. Jó lehetett akkor amerikainak lenni (ez nem irigység, inkább csak csodálom azt, hogy nekik van olyanuk, hogy hazaszeretet).
Már nagyon költözés előtt vagyunk, keresgéljük a nekük megfelelőt, itt már csak féllábbal, érdekes. Ma is van egy jelölt, és holnap is (az az én szívemnek kedves, képről első látásra szerelem, olyan, amilyen elképzeltünk, csak egyvalamit felejtettünk el, hogy ne északon legyen...) - Blackpool a tengerpart mentén terül el, megkülönböztetünk északi, és déli részt, ill. a városközpontot. Mondanom sem kell, hogy észak messze van déltől (még útépítés is zavarja a közlekedést) és mi délen dolgozunk. 
Mondjuk, ha pesti mértékben nézem, akkor egy szavunk sem lehet, mert itt tulajdonképpen 6-7 km-ről beszélünk, ami nem nagy távolság (autóval főleg nem).
Sok a szempont, van, ami fontos, és van, ami kevésbé. Kiderül majd. Szokás szerint fingers crossed.


2011. január 27., csütörtök

A döntő

Vannak azért az új életnek nehézségei... pl. hogy a Packers-Steelers Super Bowlt nem fogom látni... talán le tudom majd tölteni valahonnan. De sajnos az előző meccseket sem láttam, így nem tudom hogy jutottak el idáig, csak az alapszakaszt ismerem. Fura.

2010. december 7., kedd

Egy hét

Pontosabban 1 hét, 5 óra, 7 perc (miközben írom a bejegyzést ez csökken persze). Aztán felszállás. Továbbra is érdekesek ezek a napok, most épp a karácsonyi ajándékokat helyezem végleges formájukba (mellesleg ez nem egy könnyű feladat, tényleg már kezdem érteni, miért vesz mindenki inkább ajándékot, és nem maga csinálja). De ennek ellenére élvezem, közben karácsonyi dalokat hallgatok, a kádat egy hatalmas mosogatóvá változtattam, és még hajat is festettem. A nap közben hajlandó volt kisütni, amit nagyon értékelek! Na most pedig Monday Night Football ismétlés, a Jets játszik a Patsel. Remélem nagyon jó lesz!

2010. november 23., kedd

Hogy jót is

Tegnap fantaszitkus NFL rangadó volt (szerintem Monday night footballnak is simán betehették volna), Colts-Patriots. Nem titkolom, szeretem a Coltsot, jobban mint a patriótákat. De most mégis ők voltak a jobbak. Érdekes, hogy azt vettem észre, amióta sok NFL meccset nézek (max. hetente 2-t) azóta nem nagyon érdekel az európai foci. Mert "csak" rugdossák a labdát, nem sok izgalom van benne. Ellenben a dolog amerikai változata kőkemény. Szerintem sokkal férfiasabb is. Erő van benne, ahogy lehengerelik egymást, és ugyanakkor pedig minden meg van tervezve. Taktika, és sokszor fejben dől el . A tegnapin is csak az utolsó fél perc döntött. Az is jó, hogy tiszta játékidő van. Még 1 perc alatt is sok minden történhet (és történik is), és ezt én nagyon bírom. Már egészen kikupálódtam a szabályokat illetően, és a csoportok - AFC, NFC tekintetében is kezdek mindent átlátni. Ja, és még az is jó, hogy bárki nyerhet. Semmi sem biztos. Mindig csak az adott napi forma dönt. Persze, vannak sztárok, de ők is emberek, és néha hibáznak. Erről szól a játék. Bárcsak egyszer ott lehetnék egy ilyen meccsen...
(csak zárójelben, a harisnyák sem rosszak)

2010. október 12., kedd

Süt a Nap...

idebent 17 fok, a szerelők hangosan flexelnek, hegesztenek, mikor mit. Szép kis "csendélet" lenne. Én meg őrként működöm, fájó hassal, és az éppen aktuális Monday Night Football ismétlésével próbálom szórakoztatni magamat, de annyira most nem pörgős (és főleg nem ponterős) mint lehetne.