Egy társasház vízórái... Tegnap találtuk, nagyon fura. És állítólag ezek alatt van az óra, amit le szoktak olvasni. Traktort is teszek fel mindjárt. Ma megint elnézegettük - most épp - a dagályt, egészen hozzászoktunk már a tenger "jelenlétéhez".
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Furcsaságok. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Furcsaságok. Összes bejegyzés megjelenítése
2011. március 7., hétfő
2011. január 5., szerda
Helyzetjelentés
Blackpoolban ma gyönyörűen sütött a nap. Ennek egy részét átaludtuk, de a maradék pár óra nagyszerű volt... Ma kipróbáltunk egy másik "proudly british" supermarketet, ami nagyon tetszett, a mini görögdinnye volt a favorit. Illetve nagyon finom, meleg baguette-t vettünk, nem francia volt, de eltalálták a receptet. Azt viszont érdekesnek találom, hogy itt mindenhol adnak pl. szatyrokat - vagy erről már írtam? Kényelmes, meg minden, csak valahogy mindig ott motoszkál bennem, hogy fura, hogy ezért nem kell fizetni.
Láttunk barackos, vörösáfonyás, stb. ízesítésű sajtokat is... A baloldalon közlekedés is már egészen jól megy, én még nem vezetek, de csak idő kérdése. És egy örömteli hír: 5 perc alatt tankoltunk. Ezt muszáj volt leírnom, mert eddig ez egy szörnyűséges művelet volt.
Emelték most itt az áfát, 20%-ra, eddig még csak a benzinárakon tűnt fel, hogy feljebb kúsztak. Ha majd tévénk is lesz, akkor naprakészebbek leszünk valószínűleg az új országunkban zaljó dolgokat illetően.
Az biztos, hogy minden királynős :) és még a legapróbb dolgokon is rajta van, hogy itt készült (főleg élelmiszer, ruha, kóla). Nekem ez tetszik, mert van nemzeti öntudatuk, és miért is ne legyen.
Sajnos a tegnapi Premier Leauge mérkőzésen a Blackpoolt elverte a Birmingham, szomorúak is voltak az itteniek. Egyszer muszáj lesz élőben is megnézni, és már fenem a fogamat egy Wemblyben lévő NFL meccsre is... (az októberben esedékes általában, majd gyűjtük a királynőket addig).
Írtam mindent, ami a jött, fotók még továbbra sem, időhiány. Legközelebb.
Címkék:
Angolság,
Blackpool,
Foci,
Furcsaságok,
Vásárlás
2010. november 29., hétfő
Dátumok
Szóval adott a dátum, és egy másik is. Érdekes, hogy hullámokban tör rám/ránk az izgalommal vegyes öröm, aztán nyugi van. Jó lenne, ha a stresszt is úgy lehetne mérni, mint a vérnyomást (persze hatással van rá, de nem pontosan mérhető módon). Fura egy fejetetejére állított december lesz ez. Végre...
Címkék:
Álmok,
Furcsaságok
2010. október 13., szerda
Tegnap
Elkiabáltam, hamar leírtam a meccset, és az utolsó két negyed (azaz az utolsó félidő) fantasztikus volt. Hatalmas átadások, több Touchdown, gyönyörű játék.
De nem csak ez történt... Elkezdtem rendet rakni, és eközben sok dolog megmozdult (semmi földönkívüli persze),először is az útlevelem 2 nap!!! után elkészült (pozitív csalódás), és lett egy kis pont a térképen, ahol most valami készülődik, és lehet, hogy én is szerepet kapok benne.
Ja, és igen, eközben kedves munkások továbbra is kopácsolnak, hegesztenek, meleg csak akkor van, ha összebújunk (kicsit élvezem is) - áram nélkül rosszabb lenne.És ami elnyomja a zajokat:
Címkék:
Furcsaságok
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)