A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Onlinepszichologia. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Onlinepszichologia. Összes bejegyzés megjelenítése
2012. február 14., kedd
Könyves
Ajánló itt, és most nem is írok többet, megyek olvasni.
Címkék:
Könyv,
Onlinepszichologia
2012. január 26., csütörtök
Könyvek, filmek
Van egy jó pár könyv, amit mostanában el szeretnék olvasni, csak a magam kedvéért fel is jegyzem őket, nem feltétlen pontos címekkel, ahogy ismerem magamat, képes vagyok elfelejteni - persze, egyik sem szakkönyv.
Tetovált lány - nem a legkönnyedebb olvasmány, viszont jókat mondanak róla; Steve Jobs életrajz; Schaffer Erzsébettől pár könyv - Pókfonálon (mégegyszer), Lábujjhegyen, A szőlővirág illata.
Filmekből is van pár, ami sorakozik, tegnap megnéztük az Égigérő fű-t, jó régi, nagyon aranyos.
Könyvajánló is van, itt természetesen. Hú, volt ma iszonyatos jégeső, majd írok róla fotóval illusztrálva az időjárásblogon.
Címkék:
Film,
Könyv,
Onlinepszichologia
2011. december 29., csütörtök
2011. december 21., szerda
Téli napforduló
A legrövidebb nappal, leghosszabb éj napja. Szeretem, mindig a jó kezdetét jelenti, innentől már csak világosabb lesz minden, közeleg a tavasz és a nyár (ezt persze most még nehéz elhinni).
Talán a 37. ha jól sejtem, majdnem az utolsó erre az évre. Alig 10 nap, és 2012-őt írunk. Furcsa, bár én kedvelem a páros éveket.
Címkék:
Cikk,
Mindenféleségek,
Onlinepszichologia,
Tél
2011. december 7., szerda
35.
Kis szünet volt, honlapfrissítés, egyebek, így csak most következik a 35., itt, megújult környezetben.
Minket most el akar fújni a szél, ennek örömére befestettem a hajamat.
Minket most el akar fújni a szél, ennek örömére befestettem a hajamat.
Címkék:
Cikk,
Onlinepszichologia
2011. október 23., vasárnap
Egyre inkább otthon
Különös dolog ez az otthonteremtés. Nem megy pár nap alatt, sok idő kell hozzá (persze mi erre rájátszunk, mert nem igazán siettetjük a dolgot). Viszont a változásokra is meg kell érni, szóval a kettő mégis összhangban van. A házikónk egyre inkább felveszi az otthon-jelleget, már főleg csak apróságok vannak hátra (amik sokat fognak majd dobni rajta).
Elmerészkedtünk a békával az Ikeába (mit is mondjak, naagy, új autókat előztünk le vele) nagyon jó élmény volt. Kevés volt az idő, de belefértek a húsgolyók, a matracon fekvés, bóklászás, és komoly bútorbegyűjtés.
Már a kocsin volt a lapraszerelt asztalkánk a székekkel, mikor a bargains cornerben megláttuk 30 fonttal olcsóbban... persze, semmi baja sem volt, csak össze volt rakva, vigye akinek befér...
A békába persze befért, ez természetes, így mondhatjuk, hogy vettünk egy szuper ágyneműt, ami végül is ingyen volt.
Most itt ülök az asztal mellett - már csak a kanapét kell kidobni, ez elég rettenetes, a többi saját. Eddig persze nem volt asztalunk, így egész érdekes azon enni, már-már újdonság. Közben pedig azon gondolkozunk, hogy hová fogjuk tenni a karácsonyfát, szinte egy hónap, és már állíthatjuk - élünk a helyi szokásokkal.
Majd elfelejtettem, 35. talán, íme. Most pedig irány az asda, mielőtt még bezár, tejet kell szerezni (és nem írtam az időjárásról, fejlődőképes vagyok).
Címkék:
Cikk,
Ikea,
Onlinepszichologia,
Otthon
2011. október 13., csütörtök
Stay hungry, stay foolish
A cikk Steve Jobs emlékére (ami számban a 34.) itt található. És belegondolok, annyi mindent kifejlesztettek, fel sem lehet sorolni. A napokban fel fogom telepíteni az iOS 5.0-t. És kipróbálom az iCloudot. Arra nagyon kíváncsi vagyok..
Még egy órási dolog történt ma: kisütött. a. NAP. Nagyszerű ez így.
Címkék:
Cikk,
Időjárás,
Onlinepszichologia
2011. szeptember 23., péntek
Harminckettő
Nem tudtam megállni, hogy ne írjak róla...
Ma már nagyon eredményesek voltunk, mert váltottunk eurót (a dolog érdekessége, hogy most volt az első olyan valutaváltásunk, hogy a forint nem volt benne a képben, és meg kell mondjam, tetszik...), meg sétáltunk ide-oda (törjük a bakancsainkat).
Ja, jó idő is volt meglepően, talán már két napja nem esett. Nagyon furcsa érzés ez egyébként, mert nagyon pontosan emlékszem arra, hogy tavaly ilyenkor miken járt az eszem, hogyan készültünk az esküvőre. Most az évforduló már teljesen más érzéseket/gondolatokat ébreszt, az pedig külön jó, hogy kivonjuk magunkat a forgalomból egy kicsit.
És mivel Galway is az egyik uticél, így ezt mindenképp meg kell hallgatni:
Címkék:
Cikk,
Időjárás,
Onlinepszichologia,
Utazás
2011. szeptember 21., szerda
31.
Itt található. Sikerült lebetegednem kicsit, kénytelen vagyok pihenni. Viszont szélbarátunk is feltámadt már megint, tombol, pedig már majdnem azt írtam, hogy milyen szép idő van mostanában.
Viszont már csak négyet kell aludni, és röppenhetünk a megérdemelt négynaposra.
Címkék:
Cikk,
Onlinepszichologia
2011. augusztus 19., péntek
Nem véletlen
Az milyen, hogy egy film jár már napok óta a fejemben, és ma egyszer csak bekapcsolom a tévét (kb. a héten először) és 20 perce kezdődött el...
The bridges of Madison county.
Ja, el is felejtettem kipostolni, íme a 29., a Fekete Hattyú.
Címkék:
Cikk,
Film,
Onlinepszichologia
2011. augusztus 11., csütörtök
Huszonhét
Néha jó leírni a számokat, főleg magyarul. Mindegy is, gyorsan követte az előzőt, mert aktuális. Riots.
Címkék:
Cikk,
Onlinepszichologia
2011. augusztus 10., szerda
Zavargások
Ide szerencsére nem értek el, kellemesen rossz idő van, szakad az eső, a szél annyira gyorsan fúj, mint ahogy a kocsik mennek az úton...
De bent meleg van, a szárítógép szépen duruzsol, és még tea is van. Csendélet.Ja, és emellett a 26., íme.
Címkék:
Cikk,
Mindennapi,
Onlinepszichologia
2011. augusztus 3., szerda
25.
Következzen a 25., szokás szerint ITT található.
Címkék:
Cikk,
Onlinepszichologia
2011. július 29., péntek
24
Nem óra, hanem a sorban következő, ITT. De akár az időt is jelenthetné. Múlik, olyan sebességgel, hogy az elképesztő. De eközben egy nap alatt heteket élünk le, lehetséges ez?
Címkék:
Cikk,
Onlinepszichologia
2011. július 22., péntek
22-23.
Filmajánló itt, az egyik kedvenc, és egy cikk itt, termékeny hét ez, bár valahogy az időt most csak üldözöm, és nem érem utol. Ezt kicsit érdekesen fogalmaztam, sebaj. Megint esik az eső, a változatosság kedvéért, bár nem kell öntözni a növényeket, az esővíz úgyis jobb.
A fűtést azért nem kellett még bekapcsolni, határeset, de nem nagyon venné be a gyomrom a júliusi fűtést.
Címkék:
Cikk,
Időjárás,
Onlinepszichologia
2011. július 11., hétfő
Hozzám képest a mosómedve..
Csak azért a mosómedve, mert valahogy most sokat sikerült mosni. Ha kisüt a nap, és időm is van, akkor mehet is a mosás.. fontos tényező az időjárás persze.
Lemaradt pár újdonság, na meg az éppen aktuális cikk - 21. remélem jól számolok.
Szóval megkóstoltunk a legendás? penguin szeletet (a történethez hozzátartozik, hogy a kollégáim totálisan el voltak hűlve, amikor a közös hűtőből kivettem egy szeletet, és nézegettem, hogy hát, ez meg micsoda.. jót röhögtek, hogy még sosem ettem ilyesmit, mert hogy ugye ez alap..). Tehát természetesen vettünk mi is, és be is tettük a hűtőbe (ezt láttam) kicsit édes hűtés nélkül, a legjobb benne, hogy minden szeleten van egy "vicc", főleg szójátékok inkább. Jópofa. Vicces csoki.
Aztán egy újabb cidert is kipróbáltunk, Stella Artois, nem sör, cider. És nagyon finom. Ja, meg egy Kopparberg is bekerült a kosárba, csak az régebben, málnás volt! (nem vagyunk alkoholisták, ez a havi mennyiség...)
Ezeken kívül már csak annyi, hogy most már egyre több vonattal osztozunk a lakáson, tervbe is vettük, hogy virtuális ikea-vásárlást teszünk, mert a benzinköltség=szállítási költség, akkor meg minek menjünk (már kérdés, hogy a béka nem tudna elhozni olyan dolgokat, mint ágykeret, stb.).
Na persze ez nem pótolja az élményt, de már nem 30 percre lakunk a legközelebbi sárga-kék áruháztól sajnos/vagy szerencsére?
Az időjárásjelentés majdnem kimaradt: múlt héten ilyenkor a tengerben lubickoltunk, és süttettük a hasunkat. Most a napsütés megvan, de vagy 7-8 fokkal hidegebb a levegő. Így csak kellemes, nem hiányoljuk a klímát a békából. Lesznek ám fotók is, ma elmerészkedünk egy olyan titokzatos helyre, hogy kénytelenek leszünk fotózni..
Címkék:
Cikk,
Időjárás,
Mindenféleségek,
Onlinepszichologia
2011. június 29., szerda
21
Itt található a huszonegyedik. Telik az idő azért, de most annyira szuper idő van itt - az angol kollégák szerint "boiling hot" hogy nincs kedvem gép elé ülni...
Fél 11 és még mindig világosnak mondható, persze a tudat nem annyira jó, hogy most már csak rövidebbek lesznek a napok.
Éppen megettünk ma szerintem több, mint fél kiló epret, iszonyú sok érett meg, azt hiszem, mire Wimbledonnak vége lesz, az eper is leérik.
Ugyanakkor tetszik az itteni nyár, mert nem sül le rólunk a bőr, de nem is fagyunk meg. Eső már pár napja nem esett, lehet locsolni bőven, de sebaj.
És mindezek örömére még repülőjegyekből is sikerült bevásárolni, igencsak szépen, már tűkön ülünk, jó lenne menni, bár a "sima" hétköznapokat én nagyon szeretem, nem egyformák, és mindig van bennük valami, aminek nagyon lehet örülni.
És mindezek örömére még repülőjegyekből is sikerült bevásárolni, igencsak szépen, már tűkön ülünk, jó lenne menni, bár a "sima" hétköznapokat én nagyon szeretem, nem egyformák, és mindig van bennük valami, aminek nagyon lehet örülni.
Címkék:
Apró örömök,
Cikk,
Onlinepszichologia,
Utazás
2011. június 20., hétfő
2011. június 9., csütörtök
18teen, SPRNANNY
Na ezekről a számokról, nem tudom mikor fogok leszokni.. Szóval itt van a 18teenth, a Szuperdada, vagy ahogy a rendszámon van, SPRNANNY.
Címkék:
Cikk,
filmajánló,
Onlinepszichologia
2011. június 1., szerda
Filmajánló, 16.
Itt, nekem tetszett.
Címkék:
Onlinepszichologia
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)