A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Vers. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Vers. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. november 17., szerda

Variáció

"a hangok illata
az illatok íze
az ízek színe

a színek hangja
a hangok íze
az ízek illata

az illatok színe
a színek íze
az ízek hangja

a hangok színe
a színek illata
az illatok hangja"

(Weöres)


2010. szeptember 24., péntek

A vers

Nem is hittem, de igaz, kaptam verset (köszönöm!). Régi emlék, és nagyon szép, pont ilyet kerestem. Akitől kaptam, már többet tud a házasságról mint én...pedig szinte egyidősek vagyunk.

Sztyepan Scsipacsov: Tévedsz,ha azt hiszed...

Tévedsz,ha azt hiszed,a szerelem csak játék,
Vagy lobogó fáklya,mely az ujjadra ráég.
Együtt ülni kéz a kézben a kispadon este,
Sétálni a patak partján ,csillagokat lesve.
Kedveseddel szombaton este vígan táncba menni,
Tévedsz,ha azt hiszed,a szerelem csak ennyi.

Nagy dolog a szerelem és múlnak az évek,
Még nagyobb lesz,meleg kendő betakar téged.
Idő múlik,szépség hervad,jön az ősz,jön a tél is.
Aki szeret,melletted lesz,megbecsül majd mégis.

Az életet véges végig együtt kell leélni,
Úgy válik el,mit ér a nő és mit ér a férfi.
Jót és rosszat megosztani,kacagni és sírni,
A szerelem dal,melyet együtt kell megírni.


És már csak az utolsó simítások, este pedig sörözni fogunk...

2010. június 20., vasárnap

Szösszenetek


Mivel itthon voltunk tegnap este, kicsit későn, de nyakunkba vettük a várost. Én - lévén kezdő ebben a dologban - nem is sejtettem, hogy ENNYIEN lesznek. Tetszett a nyüzsgés a városban, nagyon jó hangulata volt az egésznek, de semmi több. Arra gondoltunk, hogy a Labirintus lesz az első, hát, az lett az utolsó is egyben. Amikor megláttuk a sort, egyszerűen továbbmentünk, sétálgattunk, nézük a házakat/Dunát/mikormit. Tülekedni, sorbanállni, türelmetlenkedni viszont egyáltalán nem volt kedvem, máskor is nyitva van minden, nem csak ezen az egy éjszakán. Már pedig úgy tűnt, hogy az embereknek csakis kizárólag ilyenkor jut eszébe múzeumba menni. Pedig az tömegben nem olyan jó, talán kivétel a Louvre, ahol általában sokan vannak.

Tegnap még ráadásképpen fagyasztott pizzát vettünk, konkrétan egy egészen méretes példányt, és el kell mondjam, ez a gasztronómia halála. Szörnyű volt, és a sohatöbbé kategóriába került. Inkább több tésztát gyúrok be egyszerre, mint hogy ilyet kelljen enni. Ma ezért mindenféle finomságot sütöttem, elég sok időbe telt, és ki is döglöttem. Jöhetnek a meccsek...

Egy kis lélekmelegítőnek pedig - ha már a nap nem hajlandó sütni - e.e.cummingstől egy vers:

Magamban hordom a szívedet,
a szívemben hordom,
mindig itt van velem.
Bárhová megyek,
mindig kell nekem.
És akármit teszek,
bármi lesz,
te ott leszel kedvesem.
A Sors nem riaszt,
mert te vagy a sors nekem.
Nem kell világ, ennél szebb,
mert te vagy a világ, igen.

Íme a titkok titka,
mit senki sem tud.
Gyökere minden gyökérnek,
rügye minden rügynek.
Egek feletti ég a fán,
mely maga az élet.
Mely magasabbra nő,
mit a lélek remélhet,
vagy elme megérthet,
mint az alá nem hulló
csillagok csodája.
A szívemben őrizlek,
                                         ott őrizlek a szívemben.