A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Boldogságok. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Boldogságok. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. április 1., vasárnap

Halad a kert

Avagy úgy is mondhatnám, hogy baromi büszkék vagyunk, mert igen jót haladtunk vele ma, de kidolgozuk a belünket is nagyon elfáradtunk. Igen, rábízhatnánk egy valamiféle cégre, akik kibányásszák, gyökértelenítenek, bokrot vágnak, stb. mindezt csupán pár ezer fontért akár, vagy, megcsinálhatjuk mi is. Ami szerintem sokkal jobb, örömtelibb és kimerítőbb.
De azért, csak a miénk. Már vannak eperpalánták, meg sokféle mag, már csak az utolsó adag bányászás van hátra (persze, közben el lesznek ültetve a magok az üvegházba, csak a palánták miatt kell csipkedni magunkat).
Ma egyébként tényleg kinyírtunk egy bokrot (szándékosan), a férj le is fűrészelte az ágait, "már csak" a gyökérzet van hátra, hát, lehet a végén ottmarad a gyökér, mert nem fogjuk tudni kiszedni, csak markolóval, ami meg ugye nincs épp kéznél.

Tennék fel fotókat, ha nem halt volna le a flickr gadget-e, ill. ha nem lennék lusta fényképezni (ami tényleg kár, haragszom is magamra, de egyszerűen, annyira leköt maga a folyamat, hogy nem tudom/nincs kedvem dokumentálni - pedig lehet kellene - most néztük meg a Vow-t, ami háát, inkább arra ösztönözne, hogy dokumentáljak, mert nem 100%, hogy mindig emlékezni fogok ezekra a napokra...).
Ja, van már locsolókanna is, piros, na meg gereblye is lett (meg amolyan vasvilla szerűség, ami nekem nagyon tetszik, azzal nyársaltam fel egy komplett naaagy gyökeret).
Szóval fene megette, ezt így nagyon szeretjük, boldogságot ad, stb. ha eddig költözni is akartunk délnek, most már úgy tűnik, nem fogunk. Egy egész kertet mégsem vihetünk magunkkal...

2011. március 11., péntek

Jóságosságok

Olyan jó, csöngetett a postás, és könyvet (és örömet) hozott. Boldogság.
Meg is leszünk számlálva, mert megérkezett a népszámlálási kérdőív is.

2011. január 7., péntek

Gasztrocsavar

Új dolgokat tanulok, és őrültségek jönnek elő belőlem. Mai vacsi: spenótos-cukkinimártásos - tejszínes - erőspistás - rizs, mustáros csirkemellel. Leírva kissé gusztustalan, látványra is az volt, de íze... szuper volt. Bocsánat attól, akinek elvettem az étvágyát, de muszáj volt leírnom. Ettől függetlenül Oreon, ecetes chipsen, mindenféle fura joghurton (rebarbarás) élünk, finom, igazi brit tejjel megspékelve. Oh, és a cheddart nem is említem. Még a mature-t nem mertünk megkóstolni, a mediumnál tartunk (mildal kezdtük, fő az óvatosság) és fantasztikusan finom. Főleg, ha szépen megvárjuk, hogy elérje a szobahőmérsékletet... (ritka jelenség). Rászoktunk az instant kávéra is - mivel nincs kávéfőzőnk egyelőre - és egészen finomak vannak. Nem is gondoltam. Jó kis ország ez. Ja, és a Twinings...
Ami otthon csak egy-egy gasztrohelyen kapható aranyáron (ismét elnézést) az itt simán egy font, bármilyen ízesítésben... hihetetlen. Vagy nem is hihetetlen, csak jó.

2010. november 10., szerda

Eső

zuhogó őszi zápor ablakra kopog
pereg kopog az elfüggyönyzött szívre
beledobol a szoba ütemébe a bútorok dallamába
átlátszó gilisztasereg ereszkedik ablaküvegen
zörög
mocorog
zúg
sziszeg
lépdel az éberálom sivatagában
utazik idegen világ sivatag síkján
élő határtalan szívben vándorol..

Weöres Sándor, Őszi zápor

A verset Vicánál találtam, nekem sajnos nincs Weöres kötetem, de nála olyan sok szépet olvasok, hogy vágyok rá én is. A vers nagyon találó, és ha így folytatja az idő, egész nap zongorázni fogok. A pakolásról ugyanis le vagyok tiltva, mert nálam nehezebb dolgokat próbálok ide-oda húzogatni... Nagyon érdekes tapasztalat ez egyébként, mert nagyon jól megmutatja  a határaimat, és a hibáimat is. Nehéz ezekkel így szembesülni, és azzal is, hogy a határok egy darabig tolhatóak, de azt hiszem megtaláltam azt a pontot, ahonnan nincs tovább. Ez igazán jó. Önismeretben legalábbis. Elfogadni pedig iszonyú nehéz.
A Finding Neverland zenéjét hallgatom, régen láttuk már. Szülinapra készülök amúgy, itt van mellettem a csinos (blokk hátuljára felírt) bevásárlólista (amit majd nem használok) gyűjtögetem rajta a dolgokat, szóval ideje lesz boltba menni, mert minél hosszabb, annál rosszabb lesz a pénztárnál.
A férjem lép egy újabb évtizedbe, ezt meg kell ünnepelni. Szerencsére sok olyan ember el tud jönni, akit nagyon szeretünk. Jó lesz együtt.
Ja, a blogmotor megbolondult, és mindent középre rak. Engedem.