A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Vásárlás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Vásárlás. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. május 8., vasárnap

Újabb első

Kipróbáltuk, háát, érdekes volt. Vásároltunk. Ebben persze semmi különleges nincs, viszont mindezt - a tejet, kenyeret, akármit - online műveltük. Nagyon érdekes tapasztalat volt, tényleg. 
Vannak előnyei: nyomon tudod követni az összegeket, az összes akciót, nincs olyan, hogy nem látom az árát. Mindenféle akciót jelez, még olyat is - ez persze jó - hogy ha ugyanolyan termékből létezik olcsóbb, vagy akciósabb, akkor szól. Arra is piros betűkkel figyelmeztet, ha kihagytunk egy akciót (mert ugye olyat nem illik), de nem kell figyelembe venni. Ha nem kell valamiből kettő, vagy három, hát nem.
Persze, nincs sorbanállás, parkolás, sokember, tülekedés, ez is jópont.
Hátránya: a vásárlás élménye egyszerűen nincs meg. Nem lehet szagolgatni, nézelődni, kiválasztani a legszebb almát, banánt, legfrissebb tejet, kenyeret (és igen kíváncsi leszek, hogy vajon a legfrissebbet kapjuk, még a raktárból? vagy hogy van ez?vagy a maradékot?). 12 pint tejet rendeltünk, na annál szeretném, ha friss lenne, mert ha nem, akkor vihetik vissza...
Más negatív nincs, persze van szállítási költség, de annyi, és annyi akciót raktunk össze, hogy bőven megéri, a benzinköltséget pedig megtakarítjuk. Furcsa érzés, válogattam egy darabig, bár praktikus, hogy be lehet írni egy listát, aztán mehetek sorba, kiválasztok mindent, és kész is. 
Az lesz majd egyszer az igazán futurisztikus, ha ugyenezt a hűtőnk teszi meg helyettünk.. (bár persze, lehet van már ilyen).

Jó kis viharok vannak most, nyárias, mert nem hűl le az idő, tartósan 20 fok bent, 15-18 kint. Ez jó és friss.

2011. január 15., szombat

Időnként

Leszakad az ég. Ma (délelőtt) arra ébredtünk, hogy a szél leviszi a tetőt a fejünk felől (majdnemhogy) és szakad az eső. Sok kedvünk nem volt kimászni az ágyból, de kénytelenek voltunk, mert a kis autócskánknak az egyik fényszórója nem akar tompított fényt adni, meg kell szerelni valahogyan.
Tegnap gyönyörűen sütött a nap, el is lettünk kényeztetve. Azért reménykedek csendesen, hogy holnap jobb lesz, mert bringavásárt hirdetett a council - ami azért jó, mert jó bringákat lehet majd venni nagyon potom áron... Mindenképp ott leszünk, aztán hátha 8 keréken jövünk haza!
Jó ez a szombati levélkézbesítés, nagyon tetszik. Ma két fontos levelünk is megérkezett (és már egyre hivatalosabbak vagyunk). Érdekes dolog azonban, hogy itt ún. "TV adót" is fizetni kell. Azért az idézőjel, mert tulajdonképpen nem adónak hívják, annyira nem is rettentő összeg egy évben, de azért szinte mindekitől beszedik. Ajánlanám MO-nak is, úgyis nem győznek pénzt beszedni... 
Ja, és tegnap nézelődtünk picit a leárazások környékén, és (gyerekméretben persze) olyan jó dolgokat sikerült venni, hogy elképesztő. A férjemnek is, de ő nem gyerekméret.
Szóval fingers crossed, hogy legyen jó bringánk, és az autócskánk is világítson...

2011. január 13., csütörtök

ÚJabb élmények

(Miközben írni kezdek a férjem a most vásárolt karácsonyi! pudingot bontogatja - már megfőzte... - és igazán érdekes illata van. Már észleltük korábban, hogy van ilyen, de venni nem mertünk. Aztán most már olyan olcsó volt, hogy kénytelenek voltunk kipróbálni - meglepő, hogy jó íze van, én sokkal rosszabbra számítottam az angolok pudingjait ismerve...)
Ma már az önkiszolgáló kasszát is kipróbáltuk, egyszerű, és gyors volt, persze lehet a gyakorlottabbak még gyorsabbak. Tetszett. Az meg még jobban, hogy egy nagy adag Bulmerst, és Guinnesst is beszereztünk..
Blackpoolos képeslapokat is találtunk végre, útnak is indultak, - királynős bélyeggel természetesen, zöld -  kíváncsi vagyok mennyi ideig tart nekik az út.
Érdekes dolgokat találunk, tényleg, nem tudom meddig fog még ez tartani, hogy minden nap van valami újdonság. Nem unalmas, az biztos. Ja, és képek is vannak már, valahol a neten, csak még nem tudtam őket idelinkelni. Ha sikerül, látszani fog a link legalábbis.

2011. január 5., szerda

Helyzetjelentés

Blackpoolban ma gyönyörűen sütött a nap. Ennek egy részét átaludtuk, de a maradék pár óra nagyszerű volt... Ma kipróbáltunk egy másik "proudly british" supermarketet, ami nagyon tetszett, a mini görögdinnye volt a favorit. Illetve nagyon finom, meleg baguette-t vettünk, nem francia volt, de eltalálták a receptet. Azt viszont érdekesnek találom, hogy itt mindenhol adnak pl. szatyrokat - vagy erről már írtam? Kényelmes, meg minden, csak valahogy mindig ott motoszkál bennem, hogy fura, hogy ezért nem kell fizetni. 
Láttunk barackos, vörösáfonyás, stb. ízesítésű sajtokat is... A baloldalon közlekedés is már egészen jól megy, én még nem vezetek, de csak idő kérdése. És egy örömteli hír: 5 perc alatt tankoltunk. Ezt muszáj volt leírnom, mert eddig ez egy szörnyűséges művelet volt. 
Emelték most itt az áfát, 20%-ra, eddig még csak a benzinárakon tűnt fel, hogy feljebb kúsztak. Ha majd tévénk is lesz, akkor naprakészebbek leszünk valószínűleg az új országunkban zaljó dolgokat illetően. 
Az biztos, hogy minden királynős :) és még a legapróbb dolgokon is rajta van, hogy itt készült (főleg élelmiszer, ruha, kóla). Nekem ez tetszik, mert van nemzeti öntudatuk, és miért is ne legyen. 
Sajnos a tegnapi Premier Leauge mérkőzésen a Blackpoolt elverte a Birmingham, szomorúak is voltak az itteniek. Egyszer muszáj lesz élőben is megnézni, és már fenem a fogamat egy Wemblyben lévő NFL meccsre is... (az októberben esedékes általában, majd gyűjtük a királynőket addig).
Írtam mindent, ami a jött, fotók még továbbra sem, időhiány. Legközelebb.